Feng-shui preces

E-pasts Drukāt

 

Piedāvājam jums Feng shui preces, konsultācijas un lekcijas

Ja vēlaties aktivizēt savu biznesu, palielināt naudas plūsmu, jums noderēs:

Kalnu kristāla drūza vai “pirkstiņs”, tirkīzs, naudas vardīte, naudiņas ar simboliku, zilonītis, dažādi piekariņi ar Feng shui simboliku, ahāta plāksnīte, orhideju ziedi (mākslīgi) u.c.

Mājas vai biznesa aizsardzībai:

Buda, Fu sunīši, ahāts, kalnu kristāls, tīģeracs, drakons, fenikss, bambusa vēja zvans, bagua spogulītis u.c.

 

Mīlestības aktivizēšanai:

Mandarīnpīlītes, 2 zivis, dūju pāris, rozā kvarcs, amonīts, divkāršās laimes simbols, mīlestības mezgls, sandalkoka vēdeklis, lotosa zieds, dažādas gleznas, mākslas darbi ar labvēlīgu enerģiju, sveces u.c.

Informācijai

Feng tulkojumā nozīmē “vējš” un shui - “ūdens”. Ķīniešu kultūrā vienmēr ticis uzskatīts, ka tīrs, mierīgs ūdens un lēns vējš nes labklājību, labu ražu un veselību cilvēkiem. Tieši tādēļ termins “labs fen šui” kļuvis par sinonīmu pārticībai un laimei.

Feng shui ir sena ķīniešu mācība, vienlaicīgi arī māksla un zinātne. Tā veidojusies pirms vairāk kā 3000 gadiem un apvieno sevī dažādu citu mācību un zinātņu jomas - fiziku, astronomiju, astroloģiju, ģeoloģiju u.c.

Feng shui mācības pamatā ir jēdziens Ci, kas mums būtu vieglāk saprotams, kā enerģija, tomēr tāds tulkojums nav īsti pareizs.

Dabā, protams, it visam piemīt enerģija – krāsai, formai, materiālam. Redzamais Ci ir tas, ko mēs varam uztvert ar saviem 5 maņu orgāniem.

Ir svarīgi, lai enerģijas ap mums un mūsos plūstu pareizi un harmoniski. Tēlaini izsakoties mums jārada un reizēm jātver labs Ci. Feng shui kā reizi ir mācība par to, kā nosargāt Ci, lai tas netiktu izklīdināts ar vēju un kā lietot ūdeni, lai noturētu Ci. Ar Feng shui tehniku palīdzību mēs varam veidot pareizu un labu enerģiju plūsmu, regulēt to, izmantojot dažādus palīglīdzekļus (piekariņus, vēdekļus, aizslietņus, figūriņas, kristālus u.c.)

Svarīgs jēdziens Feng shui mācībā ir (sievišķais) un Jan (vīrišķais) princips un simbols. Svarīgi, lai telpā un arī pašā cilvēkā sievišķais un vīrišķais būtu līdzsvarā. Reizēm, protams, jāpastiprina viens vai otrs, piemēram, ja mājās dzīvo vairāk sieviešu kārtas pārstāves, tad viņas nomāc vīrieti, kurš ir mazākumā un to vēlams kompensēt, piemēram, ar apaļas formas priekšmetu izvietošanu interjerā, lai vīrietim būtu harmoniskāk.

Svarīgs ir arī 5 stihiju – Uguns, Ūdens, Metāls, Zeme, Koks, princips un pielietojums. Katra no stihijām saistīta ar konkrētu formu, krāsu, gadalaiku, debess pusi un citiem jēdzieniem.

Feng shui tehnikā tiek pielietots, tā saucamais maģiskais kvadrāts, kad telpa tiek dalīta 9 sektoros un katram no tiem ir savi “atslēgas vārdi”, jomas, ko tas ietekmē.

Piemērs: Mīlestības, laulības un mājas dzīves harmonijas zona atrodas katras telpas labajā pretējā stūrī, ja skatās no durvīm, un aizņem aptuveni trešdaļu telpas, ja iedomājamies, ka visu telpu sadala 9 zonās. Arī DR puses zona ir labvēlīga romantiskajām attiecībām. Tātad pirmais noteikums mīlas zonu atstāt tukšu vai novietot tajā priekšmetus, kas tiek kustināti, nav lieli, smagi. Mīlas zonu var arī speciāli aktivizēt novietojot tajā mīlas un harmonijas akmeni – rozā kvarcu.

Katras zonas aktivizēšanai var pielietot citus priekšmetus, minerālakmeņus vai mākslas darbus.

8 labvēlīgi priekšmeti Feng shui mācībā minēti - Kauri gliemežvāks, Lotosa zieds, laimes krūka, vāze, saulessargs, mistiskais mezgls, 2 zivis, svētais rats.

Arī sekojošas figūriņas – bruņurupucis, zilonis, varde, zivs, fenikss, pūķis, Buda, Fu sunīši, mandarīpilītes u.c. tiek lietotas dažādu zonu aktivizēšanai.

Svarīgs elements ir divkāršās laimes simbols un mistiskais mezgls, kas bieži tiek iekļauts dažādos ķīniešu mākslas izstrādājumos.

Protams, ikviens priekšmets mūsu apkārtnē spēlē savu lomu, arī ar parastas lampas, vāzes vai apelsīnu palīdzību var panākt kādu efektu.

Feng shui piedāvā arī dažādus rituālus, ceremonijas labklājības veicināšanai.

Feng shui mācība no vienas puses ir dabiska, viegli izprotama, bet no otras nemaz tik viegli nedodas rokās tikai pašmācības ceļā vien. Pirmkārt, jau svarīgi, cik atvērts, sensitīvs jūs esat, kā izprotat dabas ritmus, vai mākat ieklausīties savās izjūtās, intuīcijā? Otrkārt, kādu autoru jūs lasāt, un vai šis cilvēks tiešām pārzin Feng shui metodes vai tikai komercnolūkos izdevis grāmatu? Treškārt, austrumu tautu mentalitāte, runas māksla, ne vienmēr mums ir saprotama, pieņemama, jo tā ir vairāk tēlaina, bet mēs, kā jau praktiska tauta, gribam, lai mums būtu uzrakstīta precīza recepte, kā darboties, ko un kur nolikt, lai tas strādātu. Tomēr svarīga ir arī izpratne – kāpēc tas uz mums iedarbojas? Un vēl jo būtiskāk nepiemirst mūsu aktivizētajai zonai pievērst uzmanību (kaut vai noslaukot putekļus, attīrot, uzlādējot utt. iegādāto priekšmetu) arī turpmāk ne tikai brīdī, kad novietojam, piemēram, biznesa zonā kalnu kristālu vai naudas vardīti.

Un vēl, bieži latviešu cilvēkus it kā atbaida svešzemju kultūra, viņu piedāvātie simboli, figūriņas, akmeņi. Tādā gadījumā, var izmantot arī mūsu pašu simbolus (auseklīti, jumi u.c.) aizsardzībai, labklājībai. Arī dzintars ir spēcīgs elements.

Feng shui mākslā ietilpst dažādas skolas un dažādas metodes, kuras iespējams apgūt kursos. Šajā rakstā atspoguļoti tikai daži pamatprincipi.

Ja esat ieinteresējies par Feng shui, varat apmeklēt lekcijas klātienē, lai tuvāk iepazītu šīs mācības pamatprincipus, rituālus, simbolus. Lekciju grafiks atrodams sadaļas "Skola, kursi, lekcijas" apakšsadaļā.