Astromedicīna

E-pasts Drukāt

Astromedicīna- astron latīniski nozīmē zvaigzne, tātad varētu teikt, ka tā ir "zvaigžņu medicīna" vai cilvēka veselības stāvokļa diagnosticēšana izmantojot planētu stāvokļus viņa dzimšanas brīdī. Izmantojot šīs zināšanas var gan noteikt vājos punktus cilvēka organismā, gan atrast piemērotu ārstēšanu, kā arī izvēlēties datumus operāciju veikšanai, masāžas kursa vai organisma attīrīšanas uzsākšanai.

Nedalāma ir trīsvienība - miesa, dvēsele un gars. Katra slimība iedarbojas uz psihi, un katra atveseļošanās lielā mērā atkarīga no psihes.

Neliela atkāpe vēsturē. Savulaik, nedalāmas bija profesijas – ārsts, astrologs, astronoms. Bez astrologa diploma nedrīkstēja praktizēt kā ārsts. 16.gs. medicīnas spīdeklis Paracelzs teicis: “Cilvēks ir atkarīgs no zvaigznēm tāpēc, ka viņam ir astrālais ķermenis.” Nedrīkst piemirst, ka ar astroloģiju nodarbojies arī medicīnas tēvs Hipokrāts.

Astromedicīna ir viena no astroloģijas nozarēm, kas pēta cilvēka veselības stāvokli. Cilvēka individuālajā horoskopā ir redzami vājie punkti viņa organismā, bet nekur nav teikts, ka viņam noteikti jāslimo, ja tiks ievēroti attiecīgi ieteikumi.

Reizēm slimību tiešām var skaidri “redzēt” horoskopā, bet reizēm tomēr ir otrādi - cilvēkam jābūt labam veselības stāvoklim, tomēr viņš sūdzas par pretējo. Tad rodas jautājums, vai astroloģija kļūdās? Tomēr atbilde ir cita. Tad, lūk, visbiežāk tas notiek tāpēc, ka cilvēks pilnībā neizmanto sev piemītošos talantus, nav apmierināts ar dzīvi, nestrādā sev piemērotā nozarē vai nav atradis otro pusīti. Tajā momentā daudz enerģijas paliek pāri un tai nav kur palikt, tāpēc tā laužas ārā pēc saviem ieskatiem, sitot pa cilvēka vājajiem punktiem.

Piemēram, sievietes, kuras sūdzas par neauglību, citām ginekoloģiskām kaitēm vai krūts vēzi, visbiežāk ir neapmierinātas ar savu seksuālo dzīvi vai vispār noliedz vīriešus kā dzimumu.

Citi klienti savas emocijas – dusmas, aizvainojumu, arī vēlmes tur sevī un parasti tas noved vai nu pie smilšu, akmeņu veidošanās orgānos vai hroniskām kaitēm, arī hemoroīdiem, haimorītiem utml.

Visas kaites ir absolūti saistītas ar cilvēka psihi, raksturu, kas tālāk nosaka viņa dzīves stilu. Traumatismam biežāk pakļauti uguns stihijas pārstāvji, kam patīk gan ekstrēmi sporta veidi, gan ātri traukties ar auto.

Mūsu gadsimta lielākā kaite ir depresija. Arī šeit ir iespējas palīdzēt, jo kamēr cilvēks no šī stāvokļa netiks ārā nekas viņa dzīvē, veselībā neuzlabosies.

Otra lielākā problēma mūsdienu pasaulē ir liekais svars. Tomēr svarīgi izprast no kurienes tas ceļas. Un ne jau vienmēr vainīgs ir mazkustīgais dzīves stils! Ir cilvēki, kuriem sagādā problēmas izvadīt no organisma visu lieko, ir reta vēdera izeja. Tātad viņiem svarīgi lietot uzturā pārtiku, kas ātrāk sadalās, kā arī pievienot ēdienam sēkliņas, klijas, kas palīdz ātrāk sagremot barību. Zemes stihijas cilvēki ir vairāk pakļauti šādai problēmai. Reizēm liekais svars veidojas no neizmantotas enerģijas, talantiem un to ļoti labi var redzēt horoskopā. Ir, protams, arī veselības problēmas, kas veicina lieko svaru, kā, piemēram, aknu, nieru piesārņošanās, sirds kaites, psiholoģiskas traumas. Risinājums var būt badošanās! Tikai jāzina, kā pareizi to darīt, lai neiedzīvotos blakus problēmās.

Ir tādi horoskopi, kuros redzams, ka cilvēkam grūti noteikt diagnozi, analīzes var būt kļūdainas, tātad arī noteikt pareizu ārstēšanas kursu nevar. Daudzas slimības tik tiešam ir psihosomatiska rakstura un sevišķi, tām pakļauti tie cilvēki, kuru horoskopos dominē Zivs, Vēža zīmju ietekmes, jo tās ir sevišķi jūtīgās, sensitīvās zīmes.

Un tā varētu turpināt vēl ilgi. Vārdu sakot, cilvēka horoskops dod lielisku ieskatu viņa veselības stāvoklī un izprotot klientu, kā personību, jau var secināt, ko viņam labāk ieteikt, lai izvairītos no konkrētas kaites.

Tagad mazliet par to, kādā veidā var klientam palīdzēt. Pastāv dažādas iespējas.

Viena no tām iedarbojoties uz cilvēka nervu centriem, maņu orgāniem. Piemēram, uz redzi ar krāsu terapiju, uz ožu – izmantojot aromterapiju, uz dzirdi ar mūzikas terapiju, uz garšu - ar attiecīgu pārtikas produktu lietošanu, tausti – ar ķermeņa, jo sevišķi pēdu masāžas palīdzību, te palīdzēs arī deju terapija u.c. Piemēram, pret depresiju labi palīdz dzeltenā krāsa, citrusa aromāti, ārstnieciskā mūzikas CD, jo palīdz kaut vai tīri tehniskā veidā organismā izdalīties serotonīnam, kas stimulē dzīvesprieku.

Tātad pēc vizītes pie astrologa klientam ir iespēja iegādāties dažādus ārstnieciskās mūzikas CD, kas palīdzēs līdzsvarot čakras, vieglāk iemigt, ja moka bezmiegs, kā arī stimulēs dzīvesprieku u.c.

Arī smaržkociņi, vīraki, aromeļļas labvēlīgi ietekmē veselību, ja vien māk tās pareizi pielietot.

Iesakām veselības problēmu risināšanai izmantot litoterapiju, konsultējot, kādi minerālakmeņi cilvēkam labāk piemēroti un kā tos izmantot.

Arī organisma attīrīšana ir viena no metodēm ar kuras palīdzību var atveseļot organismu, jo badošanās laikā vienlaicīgi attīrās gan poras, āda, gan iekšējie orgāni. Tāpat atjaunojas šūnas, un noārdās “nepareizās” šūnas, samazinās liekais svars, kas bieži ir par iemeslu sirds, asinsvadu slimībām. No organisma izdalās toksīni, liekais sāls, kas ir nogulsnējies locītavās, attīrās apkaļķotās asinsvadu sieniņas. Bez tam šim procesam pieslēdzas arī cilvēka smadzenes, mainās domāšana, dzīves uztvere, daži, piemēram, kļūst par veģetāriešiem, bet citiem pat mainās rakstura īpašības!

Masāžas savukārt, sevišķi ieteicamas Ūdensvīra (nespēja atslābināties, muskuļu tonuss) un Jaunavas (pārmērīgs analītiskums, kas traucē aizmigt, atslābināties, nervu sistēmas traucējumi, darbaholisms, nespēja ātri izvadīt no organisma visu lieko) zīmē dzimušajiem, arī tiem, pēc kuru horoskopa redzams, ka cilvēki ir izteikti darbaholiķi.

Pastāv arī tā saucamās “karsto akmeņu” masāžas, kas sevišķi vēlamas Mežāža zīmē dzimušajiem, kas parasti sirgst ar locītavu, muguras problēmām. Arī apkakles zonas masāža osteohondrozes gadījumā viņiem nāks par labu.

Auni pēc savas dabas ir sportiski, tāpēc viņiem vairāk noderēs vispārējā ķermeņa masāža, kas vērsta uz visām muskuļu grupām pēc fiziskas slodzes.

Savukārt, Svari daudz domā par savu izskatu un labprāt apmeklē masāžas kā skaistumkopšanas pasākumu, labsajūtas uzlabošanai un celulīta problēmu risināšanai.

Katra cilvēka organismā atrodas enerģētiskie centri, saukti par čakrām, kuru uzlādēšanai un attīrīšanai var izmantot speciālus čakrām domātus minerālakmeņus, kas tiek izvietoti uz cilvēka ķermeņa ar masiera palīdzību. Katram indivīdam pastāv iespēja iegādāties arī tieši viņam atbilstošu akmeņu komplektu.

Masāžas profilaktiskos nolūkos, protams, vēlamas jebkuram cilvēkam, tomēr ir svarīgs to uzsākšanas laiks, ko savukārt var noteikt izmantojot astroloģiju. Tātad, ja vēlaties masāžu izmantot, lai zaudētu lieko svaru, varat to sākt dilstošā Mēness fāzē, un laikā kad Mēness atrodas Jaunavas vai Svaru zīmē.

Pēdu masāža dos labākus rezultātus, kad Mēness atradīsies Aunā, bet galvas masāža, tieši pretēji, kad Mēness būs Zivs zīmē. Kaut arī astroloģijā Auns “atbild” par galvu, bet Zivis par pēdām, tomēr ir labāk, ja ārstnieciskas procedūras attiecīgiem orgāniem tomēr neveic laikā, kad Mēness ir zīmē, kas šo orgānu kontrolē, jo tad tas ir jūtīgāks.

Arī Mēness dienas ir vērā ņemams faktors masāžu veikšanai. Tā piemēram, 8., 18. un 26., 27. Mēness dienā masāžu ieteicams uzsākt, bet 5. Mēness dienā, tā rezultātu nesniegs.

Ir arī tādi cilvēki, kuru horoskopos redzams, ka viņiem pašiem piemīt spējas ārstēt, dziedināt, veikt masāžas, jo rokās ir sevišķas enerģijas, tad, protams, var ieteikt viņiem apgūt masāžas, pat, ja līdz šim pamatprofesija bijusi cita.

Lai gan ir daudz dažādi paņēmieni, kā līdzsvarot cilvēka enerģijas un sakārtot veselību, tomēr svarīga ir paša cilvēka līdzdalība procesā, sapratne par to, ko viņš dara, motivācija to veikt nevis tikai astrologa ieteikumi. Tieši tāpēc bieži tablešu lietošana nedod rezultātu, jo šajā gadījumā cilvēka līdzdalība izpaliek un domāšana par dzīves veida optimizāciju jau nu nekādu nepieslēdzas procesam. Šajā trakajā laikā, kad stunda liekas kā dažas minūtes, mūžīgajā steigā mēs piemirstam sevi, atstājam novārtā savu ķermeni un garu, tāpēc lēnām piezogas veselības kaites.

Tālāk seko tabula, kurā atainots kādu orgānu pārvalda katra zodiaka zīme un kādu slimību attiecīgi var piesaistīt. Tomēr tas nenozīmē, ka visiem auniem sāp galva, bet visiem vēršiem vājā vieta ir kakls. Astrologi mazliet savādāk izmanto šo tabulu. Individuālajā horoskopā jau nav tikai 1 zodiaka zīme, bet visas 12 un vēl 10 planētas, kuras, protams, arī kontrolē kādus orgānus. Un tad tiek analizēts, kura planēta kādā zīmē atrodas un ko tas rada. Tā piemēram, ja cilvēka dzimšanas brīdī Mēness atrodas Vēzī, tad viņš pirmkārt, būs emocionāls, otrkārt, vājā vieta būs kuņģis, kas visticamāk stresa rezultātā cietīs pirmais. Protams, nav jau tik triviāli, kā šeit aprakstīts, jo horoskopa pētīšana attiecībā pret veselības tēmu ir daudz nopietnāka un sarežģītāka.

         

Zodiaka zīme

 

12 horoskopa zīmes atbilst 12 cilvēka ķermeņa daļām vai orgāniem:

Zodiaka zīmju izraisītās slimības:

Auns

Galva, seja, īpaši deguns, acis un ausis, vaigu kauli, mute, zobi, mēle, piere, pakausis, mati, apakšzods.

Acu un galvas slimības. Migrēna.

Vērsis

Kakls, pakausis, ausis, gaisa pievadi, rīkle, mandeles, bronhi, balss saites, ausu dziedzeri.

Ausu, kakla slimības, angīna, difterija. Bronhīts.

Dvīņi

Pleci, rokas, plaukstas, nervu sistēma, plaušas, elpošanas orgāni, asins kapilāri.

Nervu slimības. Plecu roku un plaukstu lūzumi. Pleirīts, plaušu karsonis.

Vēzis

Kuņģis, aizkuņģa dziedzeri, krūšu kurvis, barības vadi, krūtis, paduses, aknas, ribas, plaušu plēve.

Kuņģa un krūšu slimības.

Lauva

Sirds, mugura, kuņģa siena, diafragma, asins cirkulācija, sāni.

Sirds krampji, mugurkaula smadzeņu slimības.

Jaunava

Zarnas, vēders, gremošanas aparāts, vēderplēve, liesa, aklā zarna, aknas, kreisā plauša.

Nervu un zarnu slimības. Vēdera slimības uz nervu pamata.

Svari

Nieres, bērniem pūslis. Grūtniecēm dzemde, āda, mugurkauls, naba, gurni, cirkšņi.

Nieru slimības. Ādas slimības. Cukurslimība. Olbaltumvielu sastāva traucējumi.

Skorpions

Deguns, dzimumorgāni, urīnvadi, resnā zarna, sēklu vadi, nieru bļodiņa, aklā zarna, tūplis, dzemde.

Furunkuloze. Urīnvadu un venēriskās slimības.

Strēlnieks

Augšstilbs, rumpis, kājas, ciskas, gurni, muskulatūra, nervu sistēma, artērijas, dibens.

Asins un aknu slimības. Kāju lūzumi.

Mežāzis

Ceļi, locītavas, kaulu sistēmas nervi, kauli.

Ceļgalu slimības. Reimatisms, ādas slimības.

Ūdensvīrs

Apakšstilbi, liela kauli, ikri, asinscirkulācija.

Asins cirkulācijas traucējumi. Savdabīgās slimības.

Zivis

Pēdas, potītes, kājas, cīpslas, saites, plaušas, limfu sistēma.

Asins slimības. Kāju slimības. Sirds un veneriskās slimības. Bieži infekcijas.