Saules un Mēness aptumsumi

E-pasts Drukāt

Saules un Mēness aptumsumi

2015. gada 20.martā gaidāms Saules aptumsums (arī 2015.gada 13.septembrī), savukārt, Mēness aptumsumi šajā gadā būs 4.aprīlī un 28.septembrī.

Kad un kādi aptumsumi ir novērojami?

Saules aptumsumi ir saistīti ar Mēness kustību un notiek jaunmēness laikā, periodos, kad Saule atrodas tuvu kādam no Mēness mezgliem. Dabā tad Saule un Mēness atrodas savstarpējā konjunkcijā - kopstāvē.

Mēness aptumsums, savukārt, iespējams tikai laikā, kad dabā ir pilnmēness. Un tad Saule un Mēness atrodas opozīcijā.

Šīs dabas parādības novēroja jau senie ēģiptieši un ķīnieši. Senie austrumnieki mēdza teikt, ka Pūķis norij Sauli vai ar savu asti aizsedz to. Atbilstoši tas tika domāts, ka Pūķa aste vai galva atrodas pie viena no Mēness mezgliem. Mēnesim, tāpat tā mezgliem tiek piešķirta liela karmiska loma. Mēness un Saules aptumsumiem ir pat lielāka ietekme uz Dabu, cilvēkiem, viņu psihi un veselību nekā Mēness fāžu maiņām.

Mēnesim atrodoties tādā pat attālumā no Zemes, ka Mēness leņķiskie izmēri sakrīt ar Saules leņķiskajiem izmēriem ir iespējams pilns, gredzenveida vai daļējs Saules aptumsums. Ja Mēness diska centrs nesakrīt ar Saules diska centru, tad redzams daļējs aptumsums. Ja Mēness diska izmēri mazāki par Saules, tad redzams gredzenveida Saules aptumsums.

Konkrēts Saules aptumsums novērojams tikai konkrētā vietā, visā pasaulē vienlaicīgi tas nav redzams. Tā kā Saules aptumsums notiek Saulei atrodoties konkrētā Zvaigznājā (astroloģijā mēs teiktu zodiakā zīmē), bet katrai zīmei atbilst konkrēta valsts, tad šī valsts arī visspēcīgāk izjūt Saules aptumsumu. Protams, arī tā valsts, kurā aptumsums redzams. Tomēr jāņem vērā, ka aptumsums atstāj ietekmi uz norisēm arī tad, ja tas acij paliek apslēpts.

Saules aptumsuma ietekme

Varētu teikt, ka kopumā Saules aptumsums atstāj negatīvu ietekmi uz Dabu, cilvēkiem, sevišķi viņu psihi un veselību. Saules aptumsuma laikā arī dzīvnieki paliek tramīgi. Starp citu, Saules aptumsuma ietekme ir jūtama jau nedēļu (vai vairāk) pirms un turpinās nedēļu (vai vairāk) pēc Saules aptumsuma. Saules aptumsuma ietekme visspēcīgāk jūtama valstī, kur to var arī redzēt.

Uz cilvēku veselību

Veselības ziņā šis nav labs laiks, pastiprinās hroniskās kaites, saasinās esošās. Iespējams sirds, asinsvadu slimības, jo Saule ir Lauvas zīmes valdošā planēta, savukārt, Lauva cilvēka organismā “atbild” par sirdi, asinsvadiem. Jāievēro mērenība dzīves stilā, nedrīkst pārēsties, nav vēlams lietot alkoholu, pārmērīgi sportot. Pastiprināta uzmanība jāpievērš problēmu zonām.

Uz cilvēku psihi

Kas attiecas uz cilvēku psihi, tad jāsaka tā, līdzsvarotiem cilvēkiem Saules aptumsums nekādu ietekmi neatstās, taču arī viņiem jārēķinās ar blakus apstākļiem un to, ka varbūt nāksies saskarties ar mazāk nosvērtām personībām.

Tātad šajā laikā nevienam sevišķas aktivitātes nebūtu vēlamas, jo cilvēki kļūst neuzmanīgi, ātri iekarst. Tas saistīts ar to, ka kopumā stāvoklis šajā laika periodā ir labils.

Jāatceras, ka šis ir enerģētiski ļoti spēcīgs brīdis. Ja kaut ko šajā laikā paveiksim, sekas būs jūtamas vēl ilgi. Tāpēc ir vērts apdomāt, pirms ķerties pie darbiem. Ja cilvēkam ir pozitīvs horoskops un viņš vēlas veikt labus darbus, tad var riskēt, tomēr kopumā labāk atteikties no jaunu projektu uzsākšanas, drīzāk vēlams salikt punktus uz “i”, noslēgt kādu ciklu savā dzīvē, attiecībās vai darbā.

Ja Saules aptumsums notiek rīta pusē, tad dienas gaitā vēl varētu ko uzsākt, bet, ja aptumsums notiek dienas otrajā pusē, tad gan labāk atturēties no svarīgu lēmumu pieņemšanas, lietu kārtošanas.

Saules aptumsumi vienmēr ir saistīti ar zināmām ažiotāžām. Tā piemēram, 1999. gadā uzdarbojās vairākas sektas, kas solīja kārtējo pasaules galu, kurš pienāks dienā, kad notiks Saules aptumsums. Šajā laikā notika vairākas masveida pašnāvības, bija cilvēki, kas ierakās zemnīcās, lai paglābtos no Dabas katastrofām. Viennozīmīgi, ka cilvēkiem ar nestabilu nervu sistēmu šis laiks ir bīstams, jo emocijas sit augstu vilni.

Uz cilvēkiem, kas dzimuši Saules aptumsuma laikā

Sevišķa uzmanība Saules aptumsuma periodam jāpievērš tiem cilvēkiem, kuri dzimuši Saules, Mēness aptumsumu laikā vai tuvu tiem. Kā arī cilvēkiem, kuriem paliek 9, 18, 36, 45, 54 gadi.

Ja cilvēks dzimis Saules aptumsuma laikā viņa liktens ir interesants, bet diemžēl bieži vien arī samērā problemātisks. Šiem cilvēkiem savas dzīves laikā jābūt mierīgiem, nosvērtiem, nopietniem. Iespējams, viņi ir pārmēru impulsīvi, emocionāli vai nepareizi ievirza savu enerģiju. Laikā, kad dabā atkal notiek aptumsums, viņiem tomēr jābūt piesardzīgiem. Jo tuvāk aptumsums dzimšanas dienai, jo spēcīgāku ietekmi tas atstāj.

Uz dzemdībām

Saules aptumsuma laikā nav ieteicamas dzemdības (sevišķi plānotās – ķeizargrieziens, jo dabiskās dzemdības jau nav iespējams ietekmēt). Saules aptumsuma laikā bioloģiskie procesi ir pamiruši un dzemdībām šāds stāvoklis par labu nenāk. Arī bērna liktens var nebūt no vieglajiem. Jau labāk, ja vecāki būtu ar pozitīvu horoskopu, tad arī bērnam klāsies vieglāk. Šajā laikā dzimušajiem liela nozīme pārmantojamībai, jo bērna dzīvi ietekmēs vecāku karma. Iespējamas iedzimtas kaites vai talanti.

Uz Dabu

Dabā Saules aptumsums var atstāt postošu ietekmi. Tas var izraisīt sausumu, vētras, plūdus, zemestrīces un citas dabas katastrofas. Ņemot vērā, ka 2003. gadā Saules aptumsums notika Gaisa stihijas zīmē Dvīņos (gan Saule, gan Mēness atrodas Dvīņu zīmē, arī Saturns), tas ietekmēja arī lidmašīnu katastrofas.

Kā Saules aptumsums ietekmējis cilvēkus senos laikos, mūsdienās, piemēri iz dzīves...

Senos laikos Grieķijā kāds karavadonis dodoties kaujā, tomēr savu karapulku pagriezis atpakaļ, jo uzskatījis Saules aptumsumu par sliktu zīmi.

Savukārt, Krievijā ir pat teiksma par Igora kauju un glezna, kas attēlo Saules aptumsumu un šo kauju, bet šajā gadījumā karavadonis no kaujas neatteicās un zaudēja to.

Astrologs, astronoms un astrofiziķis Juris Kauliņš pastāstīja, ka Saules aptumsumi ietekmējuši viņa likteni samērā spēcīgi. Savu pirmo aptumsumu Juris atceras vēl no skolas laikiem, kad 1966. gada maijā vērojot Saules aptumsumu, viņš otrās klases skolēns būdams nolēma pievērsties astronomijai, ko vēlāk dzīvē arī realizēja un daudzus gadus strādāja Baldones observatorijā.

Vēlāk Juris Kauliņš vēlējies apzināti vērot Saules un Mēness aptumsumus, dodoties uz tām valstīm, kur attiecīgās reizēs aptumsumi bija novērojami, tomēr šos plānus pēdējā brīdī vienmēr kaut kas izjauca. Vispirms iesaukums armijā, vēlāk meitas piedzimšana, vēl citu reizi tēva bēres. Savu pirmo aptumsumu klātienē J. Kauliņš vēroja tikai 1999. gadā Ungārijā. Savukārt, šis Saules aptumsums pielika punktu viņa laulībai.

2006. gadā vērot Saules aptumsumu kopā ar Juri Kauliņu uz Turciju devās arī Māra Ošuroka, un arī viņas dzīve krasi mainījās.

Katru reizi Saules aptumsums var atstāt savādāku ietekmi uz Dabu, cilvēkiem arī tiem, kas šajā dienā dzimst. Tā piemēram, reizēm aptumsums rada tajā laikā dzimušajos tieksmi pēc mākslas, citreiz izraisa interesi par tehniskām lietām. Svarīgi tas, kādā zīmē notiek aptumsums, kā arī pārējo planētu novietojums aptumsuma brīdī.

Kā novēro Saules aptumsumu, ko tas dod?

Saules gaisma ir intensīva un ilgstoši raugoties Saulē bez saulesbrillēm varam zaudēt redzi, jo spēcīgie stari sadedzina tīkleni dažu sekunžu laikā. Saules aptumsuma laikā staru ietekme pastiprinās vēl vairāk, tīklenei pieļaujamā gaismas plūsma tiek pārsniegta 1000 reižu.

Pēc bēdīgās 1999. gada pieredzes, kad vairāki cilvēki vērojot Saules aptumsumu zaudēja vai sabojāja redzi, šobrīd jau pret šo jautājumu visi attiecas ar lielāku nopietnību.

Tātad Saules aptumsumu var vērot tikai izmantojot speciālas brilles, kvēpinātus stiklus un citus tam piemērotas, pielāgojamus priekšmetus. Nekādā gadījumā nedrīkst skatīties uz Sauli ar binokli!

Saules novērošanai ir iela loma dažādu pētniecības darbu veikšanā, ko citos apstākļos nemaz nevar veikt. Tā piemēram, Saules aptumsuma laikā var pētīt Saules vainagu. Tiek izdarīti arī bioloģiskie un radioloģiskie novērojumi, pētījumi. Saules aptumsuma laikā Mēness disks aizsedz konkrētus aktivitātes avotus uz Saules, tāpēc labs periods radioastronomiskajiem pētījumiem.

Atšķirība starp Saules un Mēness aptumsumiem

Mēness aptumsums novērojams laikā, kad Zeme aiziet priekšā Saulei jeb Mēness ieiet Zemes ēnā. Mēness aptumsumi notiek gandrīz tik pat bieži kā Saules aptumsumi.

Starp Saules un Mēness aptumsumiem ir liela atšķirība. Saules aptumsums saistīts ar tukša Mēness fāzi, tātad pamirumu dabā. Mēness aptumsums saistīts ar pilnmēnesi, kad dabā notiek maksimāla aktivitāte.

Saules aptumsumam nav tik liela ietekme uz cilvēka psihi, karmu, kā Mēness. Mēness aptumsums spēcīgi ietekmē cilvēkus ar psihiskām novirzēm. Šis laiks jau no senatnes saistīts ar dažādiem maģiskiem rituāliem. Savukārt Saules aptumsums vairāk ietekmē cilvēka veselību.

Jēdziens starp aptumsumu laiks

Laiks starp Saules un Mēness aptumsumu, piemēram, 2015.gadā 20.marts Saules aptumsums - 4. aprīlis Mēness aptumsums, ir laiks, kad jābūt piesardzīgiem, jāizvairās no jaunu lietu uzākšanas, enerģijas nevajadzīgas, nepareizas tērēšanas, ceļojumu uzsākšanas, fiziskām aktivitātēm, tomēr drosmīgi cilvēki šajā laikā var veikt nozīmīgas lietas, “atstrādāt” karmu.

Mani subjektīvie novērojumi, ieteikumi

Vērot vai ne Saules aptumsumu, tas ir katra cilvēka ziņā, tomēr daloties pieredzē, varu pateikt, ka 2006.gadā, kad piedalījos pilna Saules aptumsuma novērojumos Turcijā, daudz kas krasi manā dzīvē mainījās, droši vien pirms tam nebiju gatava šādām fundamentālām pārmaiņām, kaut arī Juris Kauliņš aicināja mani piedalīties Saules aptumsuma novērojumos jau no 1999.gada. Tātad, viens, ko jāzin novērojot Saules aptumsumus ir tīri drošības pasākumi, neskatīties uz Saulīti ar neapbruņotu aci! Otrkārt, ja neesat gatavi, krasām pārmaiņām savā dzīvē, tad izvairieties no aptumsuma vērošanas, jo tā noteikti nav tikai izprieca un interesanta dabas parādība! Treškārt, vadieties pēc izjutām!). Un, ja kādu interesē tieši manas izjūtas, lasiet manas intervijas, saistībā ar šo notikumu! Un vēl pievienoju dažus foto no Saules aptumsuma vērošanas Turcijā 2006.gadā.