Jubilāri Auni

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Aunus!

 Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes.

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Auniem

Auna zvaigznāja rašanās leģenda

Auna zvaigznāju pirmo reizi piemin grieķu astronoms Eidokss. Auna zīme simbolizē pavasara ekvinokcijas punktu uz Saules ekliptikas ceļa. Senatnē daudzas tautas ar šo Saules vietu debesīs iesāka visu gadu. Daudzās zemēs – Indijā, Irānā, Turcijā arī šodien astronomiskais gads sākas martā. Senie babilonieši nisana, tas ir, marta mēnesī, upurēja aunu dieviem, lai gads būtu ražīgs un svētīgs. Iespējams, ka tieši tāpēc viņu pirmā zīme zodiaka ciklā ieguva vārdu Auns, bet tās hieroglifiskā zīme – auna ragi. Ir arī skaista leģenda par dievu Zevu, kuram dēls upurējis zelta aunu, kas izglābis viņa dzīvību. Zevs pieņēmis upuri un pārvērtis zelta aunu zvaigznājā.

Auna zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Jau tūlīt pēc bērna nākšanas pasaulē vecākiem un visiem pārējiem ir skaidrs, ka piedzimusi diža persona. Zīdaiņa vecumā kliegšana, bet vēlāk skaļa komandēšana raksturīga šim bērnam. Reizēm ir grūti saprast, kurš tad mājās ir noteicējs. Mazais Auniņš ir ļoti dinamisks, kustīgs un pārgalvīgs. Viņu ne mirkli nevar atstāt bez ievērības. Aunam vajadzīgs plašums, kur iztrakoties, un šaurā telpā viņš jutīsies slikti. Vislabāk viņam patīk atrasties dārzā. Vecākiem būtu ārkārtīgi ieteicams savu mazuli jau agri iesaistīt kādā sporta sekcijā. Jau no bērnības Auns vēlas būt komandieris – sētā, skolā, pat mājā. Tas tāpēc, ka viņš ir dzimis vadonis. Viens gan ir svarīgi, tāpēc ielāgojiet, Auniņa vecāki, – jūs nedrīkstat palikt vienaldzīgi pret savu atvasīti, jo īpaši, ja tā nāk pie jums pēc padoma. Auniņš nedrīkst zaudēt pašpārliecinātību un ticību saviem spēkiem – tie viņam nepieciešami kā gaiss. Šie aprīļa bērni ir lieli sapņotāji, bet viņu sapņi no vienaudžiem atšķiras ar lielo konkrētību. Viņš zina, ko grib, un to arī panāks. Skolas gaitās Aunam jau sākas problēmas. Viņš gan ir pietiekoši gudrs, taču necieš ilgo sēdēšanu miera stāvoklī. Tāpat grūtības sagādā arī skolotāju pavēles, jo tas taču ir Auns, kurš parasti pavēl. Ja viņa skolotāji būs pietiekoši gudri un saprotoši, tad noteikti ļaus šīm līdera dotībām izpausties citādā veidā. Aunam ir jāuztic dažādi pienākumi vai klases vecākā amats, ar to viņš lieliski tiks galā. Starp citu, Auna meitenes daudz neatšķiras no šīs zīmes zēniem. Viņām tāpat patīk kāpelēt pa kokiem un uzņemties vadību. Auns ir nevērīgs pret mācībām, bet šeit nelīdzēs ne rājieni, pat ne piezīmes dienasgrāmatā. Nepieciešama pavisam cita taktika. Pasakiet savam Auniņam, ka viņš vienkārši nav tik gudrs, kā pārējie, un tad jūs redzēsiet, kā pamodīsies Auna pašlepnums. Viņš piepūtīs vaigus un metīsies mācībās. Neaizmirstiet arī kādreiz savu Auniņu paslavēt. Auni agri attīstās, viņi vēlas visu darīt paši. Viņiem ļoti izteikta seksualitāte. Būtu labi, ja šajā pārejas periodā Aunam būtu kāda nodarbošanās. Vecāki nekādā gadījumā nedrīkst kritizēt savu bērnu, jo tā var rasties nepārvarama plaisa jūsu starpā.

Auna zīmes valdošā planēta un stihija

Auns skaitās Uguns stihijai piederošs, un par to liecina viss. Gan viņa izskats, gan uzvedība, gan rīcība ir strauja, spontāna un neprognozējama. Uguns skaitās vīrišķais elements un simbolizē agresivitāti, enerģiju, entuziasmu, varaskāri un egoismu. Tieši tāpēc Uguns stihijas pārstāvji ir aktīvi, impulsīvi, vispirms dara un tad tikai domā. Viņi ir karstasinīgi, temperamentīgi, seksuāli. Viņus var pieskaitīt pie holeriķu tipa. No visām trim Uguns stihijas zīmēm, tieši auns ir visugunīgākais un neapdzēšamākais. Viņa simbols ugunīgā salamandra. Auna valdošā planēta ir Marss, kara dievs. Tāpēc Auni mēdz kļūt par karavadoņiem, politiķiem vai vienkārši priekšniekiem. Faktiski jau Auns mīl komandēt un dot pavēles neatkarīgi no ieņemamā amata. Rīcība spontāna, var strādāt pie dažādiem projektiem, darboties kā dažādu lietu iesācējs.

Auna zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Auna zīmes sievietes varētu iedalīt divos tipos – vienas, kuras pieturas pie lietišķā ģērbšanās stila, un otras, kuras atzīst sportisku apģērbu, jo nepārtraukti atrodas kustībā. Tomēr abos gadījumos tērpi būs ekstravaganti un spilgti. Dominējošā krāsa – sarkanā. Auna sieviete vēlas būt ievērota un iekārojama, viņa lieto dārgas smaržas, mīl nēsāt rotaslietas un diemžēl pārāk aizraujas ar kosmētikas lietošanu. Vārdu sakot, viņa savam izskatam pievērš lielu uzmanību, kaut gan apkārtējiem reizēm rodas maldīgs priekšstats, ka Auna sieviete modei neseko. Sportiskā tipa Aunu zīmes pārstāves nēsā bikses, bieži vienkārši treniņtērpu, kā arī sporta apavus. Pateicoties atlētiskajam augumam, viņām šāds stils arī piestāv. Starp citu, Auna sievietes domas par ģērbšanos gadu gaitā mainās. Par Auna sievieti varētu teikt arī tā – lai kā arī viņa nebūtu ģērbusies, viņai piestāv viss. Neskatoties uz to, ka daba šīm sievietēm piešķīrusi samērā tumšu ādas krāsu, viņas tik un tā līdz ar pirmajiem saules stariem dosies uz pludmali «ķert pigmentu», bet ziemā apmeklēs solāriju. Auna sieviete mīl pārmaiņas, tāpēc nebrīnieties, ja, kādu dienu satiekot viņu uz ielas, vienkārši paiesiet garām, jo nepazīsiet.

Auna zīmē dzimušo ēšanas manieres

Reti kad sastopami miesās pilnīgi šīs zīmes pārstāvji, varbūt tāpēc, ka Auniem nekad neatliek laika, lai kārtīgi paēstu. Viņi skraida pa pasauli un laiku pa laikam kaut ko iekož. No visa plašā ēdienu klāsta Auns dod priekšroku ātrajām uzkodām. Gatavot Auns neprot un patiesībā nemaz nevēlas. Viņš nekad nepavadīs pāris stundas virtuvē, lai pagatavotu kādu kulinārijas brīnumu. Savukārt, nokļuvis pie viesību galda, Auniņš labprāt pamielosies ar dažnedažādiem ēdieniem, jo šāda maltīte taču ietver sevī arī jautras sarunas draugu pulkā, un no tāda kokteiļa Auns nespēs atteikties. Ja esat ielūgts vakariņās pie Auna, labāk nejautājiet, vai viņš gatavojis to lielisko torti, kas visu vakaru tiek slavināta. Varat būt pilnīgi drošs, ka Auns tās tapšanā nav iejaukts. Tomēr noorganizēt ēdienu piegādi un pasniegšanu viņam nesagādā nekādas problēmas. Kad nu beidzot Auns nolems ieturēt diētu, viņu no šīs apņemšanās nespēs atturēt pat vēsts pār gaidāmajiem bada gadiem. Auna izdomātās diētas pilnīgi noteikti nebūtu ienākušas prātā pat viduslaiku inkvizitoriem, viņš tās uztver kā savdabīgu sacensību. Ja arī ar gadiem Auniņš apveļas un kļūst par omulīgu gardēdi, vainojams mazkustīgs dzīvesveids un cīņas spara zudums.

Auna zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Auna sievietēm ir daudz pielūdzēju, jaunībā viņas mīl iztrakoties, bet vēlāk kļūst par labām sievām. Viņas ir apveltītas ar labu humora izjūtu, tomēr mēdz kļūt arī valdonīgas, agresīvas. Vīram reizēm būtu jāparāda Auna sievietei īstā vieta. Aunenes mīl tikai tos, kurus patiesi ciena. Savukārt, Auna vīriešiem nedaudz trūkst stabilitātes, stingrības, viņiem nepieciešama taktiska, bet spēcīga sieviete. Tas gan nenozīmē, ka te būtu jāsvin laulības divu Aunu starpā. Auni mīl, ja tos aprūpē, reizēm kļūst bezatbildīgi. Kā labais – nekad nekritizē savu otro pusīti sabiedrībā.

Auns un viņa māja

Par spīti vētrainajam dzīves veidam un tieksmei uz avantūrām, Auns tomēr vēlas tikt pie savas mājas, dzīvokļa, kur baudīt vienatni un atpūsties. Tiesa šī vēlme viņam parādās līdz ar gadiem, jo līdz pat 30 gadu vecumam Auns nereti mitinās pie vecākiem, pat, ja ir precējies. Priekšroku dod dzīvei lielpilsētā netālu no izklaižu vietām. Patīk maigs klimats un neparasta plānojuma mājas. Auna dzīvoklis izskatās nedaudz pieblīvēts ar dažādām lietām, mēbelēm. Iekārtojot savu mitekli, Auns iegādāsies avangardiskas lietas. Krāsu gammā dominēs spilgtie toņi. Auns atļausies ja ne sarkanas tapetes, tad vismaz sārtas krāsas lampu abažūrus. Īpaši greznumpriekšmeti viņu neinteresē. Toties nekas nav iebilstams pret zemiem stikla galdiņiem, nelielām lampiņām, sienu plauktiņiem. Galvenajām mēbelēm (sekcijai, skapim, dīvānam) gan dzīvoklī jāpilda tām paredzētās funkcijas - jābūt ērtām, atdzīvinošām, solīdām, stiprām un izturīgām, arī no skata. Patīk stūra dīvāni, kuru audums var būt puķainos toņos. Svarīgu vietu Auna dzīvoklī ieņems mūzikas centrs vai TV un video iekārtas. Auna mājās var būt arī daudz rotaļlietu. Virtuve būs gaiša, plaša, ērta. Aunam svarīgi, lai visu var pagatavot ātri, bez lielas piepūles. Tāpēc virtuvē būs dažādi kombaini, kafijas automāts, liela lete ēdiena pagatavošanai, skapīši gar sienām.

Auns un darbs

Jau mazais auniņš bērnībā parasti zina, par ko viņš grib kļūt. Un pateicoties savai pašpārliecinātībai dzīvē arī sasniedz nosprausto mērķi. Aunam nekādā gadījumā nav piemērots sēdošs dzīvesveids un darbs. Viņam pats galvenais, lai būtu pārmaiņas, risks, prestižs, un, kas ļoti svarīgi - neatkarība. Auns lieliski prot apieties ar cilvēkiem, tāpēc var iejusties jebkurā kolektīvā. Auns uzskata, ka darbu neviens par viņu labāk nepaveiks, tāpēc visu cenšas darīt pats. Pārpūles dēļ viņam, nereti pat zūd spēki. Lai nu ko, bet slinkumu Auniem nevar pārmest. Tā kā auni ir gan drosmīgi, gan pašpārliecināti, tad viņiem jābūt par vadoņiem. Auni reti, kad kļūst par politiķiem. Sevi labāk viņi apliecina biznesā vai radošā darbā. Viņam ir arī organizatora dotības, un viņš tiks galā ar pūli, ja vien viņam piemitīs vajadzīgā nosvērtība. Auns ne acu galā necieš sliņķus un haltūristus. Ievērojis kādu trūkumu, viņš uzreiz liks to manīt. Ja jūsu boss ir Auns, tad ziniet, ka jāstrādā būs ne pa jokam. Savukārt, ja kāds pieņem Aunu darbā, tad viņš vai nu riskē, vai arī iegūst vienreizēju strādātāju. Tas atkarīgs no tā, kā auns tiks izmantots. Garlaicīgs darbs viņu nogurdinās. Aunam nepieciešama radoša brīvība. Materiālā puse aunam nav svarīgākā. Galvenais ir prestižs un panākumi. Auni var būt: pārdevēji, lektori, policisti, mehāniķi, ķirurgi, skulptori. Tā kā viņiem ir muskuļains un sportisks augums, viņi var taisīt sportista karjeru. Neatkarīgi no profesijas izvēles, auns cenšas būt pirmais un labākais. Viņam patīk izrādīties.

Auna zīmē dzimušo atpūta

Tādām izcilām personībām kā Auniem ir ļoti plašs interešu loks, un atpūta nebūt neieņem to pēdējo vietu šajā jomā. Problēma tāda, ka Auniem bieži vien neatliek laika, lai kārtīgi izbaudītu brīvdienas, jo viņi visu dzīvi atrodas nemitīgā steigā. Auns dod priekšroku aktīvai atpūtai – ceļojumiem, tūrisma braucieniem, piknikam. Viņam patīk arī kaut ko izgudrot, meistarot vai sportot, un arī to viņš sauc par atpūtu. Aunam piemīt kaut kas no pirmatklājēja dabas, viņam patīk iekarot, izcelties, izklaidēties, riskēt un flirtēt, tāpēc kā piemērotākās valstis, kurp viņam doties, jāmin Aļaska, Spānija, Monako. Pēdējās divas ieteicams apmeklēt tikai tad, ja Auns iekrājis pamatīgu naudas žūksnīti. Aunu vilina eksotika, pretējais dzimums un azartspēles, un tur to netrūkst. Tāpat Aunam ieteicams doties arī uz Vāciju vai Itāliju atpūtas braucienā, bet uz Angliju, lai iemācītos dzīves gudrības. Pēdējā diez vai Auns spētu uzturēties ilgstoši, bet mācībām piemērotāku vietu arī būtu grūti atrast. Vēl Aunam piemērotas, Dānija un Āzija.

Auna zīmē dzimušo veselība

Auna zīme cilvēka ķermenī valda pār galvu un seju. Auni ir enerģiski, un parasti uz to norāda arī viņu izskats un augums. Šie cilvēki bieži vien ir spēcīgas miesas būves, labi veidoti, starp citu, nereti profilā atgādina aunu. Tipiskam Aunam raksturīga laba veselība. Bet, ja Auns tomēr nonāk ārsta uzraudzībā, tad ir slikts pacients, jo nemīl ieklausīties viņa padomos un norādījumos. Drīzāk Auns pats ārstēs sevi vai, kas vēl ticamāk, noliegs savu slimību līdz pēdējam. Aunam ir divi veselības stāvokļi: vai nu viņš jūtas lieliski, vai ir smagi slims. Visbiežāk Auns nodara sev pāri, strādādams līdz spēku izsīkumam, un tad viņam piemetas galvassāpes. Auna zīmē dzimušo vājākā vieta organismā ir galva, tāpēc arī viņiem ir tendence uz biežām galvassāpēm. Aunam būtu jāizvairās no saaukstēšanās, caurvēja, angīnas, uztraukumiem, sejas muskuļu sasprindzinājuma. Tā kā Auns ļoti baidās no fiziskām sāpēm, tad viņš vilcinās cik vien var, lai neietu pie zobārsta. Tas bieži vien izraisa zobu slimības un infekcijas. Aunam būtu arī jāseko savai redzei, jāraugās, lai lasot vienmēr būtu labs apgaismojums. Tāpat lielu uzmanību jāpievērš arī pareizam uzturam un veselīgam dzīves veidam. Īpaši Auna zīmes sievietēm ieteicams ieturēt diētu, lietot uzturā vairāk augļu un dārzeņu, dzert sulas. Savukārt vīriešiem jāvairās no pārmērīgas alkohola lietošanas, jo tas var novest viņus pie impotences. Auniem vispār šī kaite ir diezgan raksturīga. Kaut arī Auns skaitās veselības zīme, tomēr arī viņam nepieciešams nepārtraukti sekot savai formai un trenēties. Šai zīmei vairāk nekā citām raksturīga ātra novecošana, neraugoties uz to, ka viņš var nodzīvot ilgus gadus. Ieteicama paškontrole.

Auna zīmē dzimušo talismanakmeņi

Ametists, ordonikss, visi sarkanie akmeņi − nosaka zodiaks. Jašma, hematīts, granāts, dimants, rubīns, avanturīns − nosaka valdošo planētu Saules, Marsa ietekme. Ametists un nefrīts (mazinagalvassāpes), karneols (mazina zobu sāpes) − šo akmeņu pielietojumu nosaka veselības problēmas. Tīģeracs (sargā saimnieku no pārgalvības), topāzs (attur no trakulībām, palīdz saglabāt uzticību) − nosaka rakstura īpašības (Auni ir ļoti pārgalvīgi). Kalnu kristāls (palīdz biznesā) – profesijas dēļ (Auni bieži nodarbojas ar tirdzniecību).

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Auna zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Auna zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!