Jubilāri Jaunavas

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Jaunavas!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes.

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Jaunavām

Jaunavas zvaigznāja rašanās leģenda

Jaunava ir pēdējā vasaras zīme. Sengrieķu teika vēstī, ka taisnības dieviete Dīke zemes virsū mācījusi ļaudīm taisnību un pienākumu. Kad pagājis teiksmainais cilvēces zelta laikmets un no zemes virsas aizbēguši visi dievi, jaunava Dīke bijusi pati pēdējā, kas pametusi zemi un pārvērtusies par zvaigznāju debesīs – Jaunavas zvaigznāju. Uz senās Ēģiptes zodiaka plāksnes, kas tika atrasta tempļa drupās Denderā, redzama jaunava ar zaru rokā. Seno ķīniešu zīmēs jaunavas tēla nav, bet tā vietā zodiaka aplī atrodas čūskas tēls. Senie sumēri savukārt ar Jaunavas tēlu domājuši dievieti Ištaru, kuras labvēlību iegūst eposa varonis Gilgamešs.

Jaunavas zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Ar bērniņu – Jaunavu vecākiem problēmu nebūs, viņu ir viegli audzināt. Viņš nekad nerunās pretī, neizraisīs konfliktus, būs paklausīgs un ļoti kārtīgs. Bērniņš nav prasīgs un iztiks ar mazumiņu, viņš lieliski prot piemēroties apstākļiem. Šis bērns uzdos vecākiem daudz jautājumu, jo viņa attīstībā lielu lomu ieņem sarunas. No rotaļlietām viņš labprātāk izvēlēsies tās, kas liek padomāt un attīsta spriešanas spējas. Starp citu, katru mantiņu viņš noliks tur, kur paņēmis, jo ir kārtīgs, pat pedantisks. Jau no mazotnes Jaunavā attīstīta augsta atbildības sajūta, varat uzticēt viņam kādu darbiņu un esiet droši, ka tas tiks paveikts. Viņš jums būs labs palīgs mājas darbos. Skolā Jaunava ātri kļūst par pasniedzēju mīluli, jo ievēro disciplīnu un pilda visus mājas darbus. Jaunavai ir labas analītiķa spējas, un viņš arī prot izmantot savus talantus. Zināšanu ieguve viņam ir pats svarīgākais, lai neizjustu mazvērtības kompleksu. Vecākiem būtu jāregulē savs bērns, lai tas labi attīstītos, izbaudītu bērnības priekus un nebūtu pārāk nopietns. Bieži gadās, ka Jaunava kaut ko izplāno, bet tā arī nekad nepaveiks, jo šaubīsies par savām spējām. Viņš ir vairāk domātājs, idejas autors. Jaunavai jāmācās aizstāvēt savas intereses un, ja vajadzīgs, runāt pretī. Tā kā Jaunavas ir ļoti kritiskas, tad nereti tās skolas laikā neatrod sev otro pusīti, bet gadās arī, ka neatrod vispār. Jūtu gammai Jaunavas dvēselē ierādīta īpaša vieta, tās nedrīkst aizskart un apsmiet. Vecāku uzmanības apliecinājums un glāstu valoda mazajai Jaunavai nepieciešami kā vitamīni, jo bez tiem viņa izaugs nejūtīga. Šie bērni ir pārāk lieli reālisti un netic brīnumiem un pasakām.

Jaunavas zīmes valdošā planēta un stihija

Jaunava pārstāv Zemes stihiju. Zeme - sievišķais elements, piešķir cilvēkam konservatīvismu, praktiskumu, izturību, pacietību, uzmanību. Cilvēki, kuri dzimuši šajā elementā vairāk interesējas nevis par jūtām, emociju pasauli, bet gan par dzīves problēmām, netaisnībām. Ir mērķtiecīgi, nosprauž sev dzīvē mērķi un neatlaidīgi uz to virzās. Zemes stihija ir vislabvēlīgākais elements, kas rod neizsīkstošu spēku, enerģiju tieši no zemes. Jaunava pieskaitāma pie melanholiķu tipa. Jaunavas valdošā planēta ir Merkurs, kas piešķir cilvēkam asu prātu, runas dotības, labu koordināciju, spēju adaptēties jebkurā vidē. Merkurs ir komunikāciju planēta. Cilvēki, kuru likteni ietekmē Merkurs var kļūt par labiem pedagogiem, rakstniekiem, tulkotājiem, redaktoriem, tirgotājiem, apkalpojošo personālu.

Jaunavas zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Jaunavas sieviete savam izskatam pievērš ļoti lielu nozīmi. Viņa var stundām gatavoties uz kādu pasākumu un noteikti nokavēs randiņu, jo lielu vērību piegriezīs sīkumiem un nevarēs vien saposties. Jaunavas ir tik pedantiskas, kārtīgas un paškritiskas, ka tas viennozīmīgi atstāj iespaidu arī uz viņu ģērbšanās stilu. Jaunavai nav svarīgi izcelties un piesaistīt citu uzmanību, bet gan justies ērti. Tomēr nevar arī teikt, ka viņu neuztrauktu apkārtējo viedoklis. Bet, lai vai kā, neviens nespēs Jaunavu pārliecināt, ka apģērbs piestāv, ja viņa pati domās citādi. Jaunava ārēji šajā ziņā ir pesimiste, bet iekšēji tieši otrādi – optimiste, jo zina, ka atradīs pareizo stilu bez citu palīdzības. Starp citu, bieži vien viss atkarīgs no Jaunavas garastāvokļa. Jaunava ir konservatīva. Kaut arī viņa labprāt vēlētos uzvilkt kādu ekstravagantu tērpu, tomēr beigās atmetīs šo domu un izvēlēsies klasisku apģērbu. Jaunava nemīl arī pārāk spilgtus toņus. Kosmētikas ziņā gan Jaunava atļausies kaut ko vairāk. Viņa iegādāsies visu nepieciešamo, lai izskatītos nevainojami. Jaunavas krājumos atradīsies gan pūderīši, gan neskaitāmi krēmi utt. Viņai svarīgi vismaz reizi mēnesī apmeklēt frizētavu, uztaisīt manikīru. Ja finanses atļauj, Jaunava dosies arī uz kosmētisko salonu un masāžas kabinetu. Jaunava mīl nesāt rotaslietas no sudraba un zelta, kā arī lietot dārgas smaržas, pat ja naudas maciņš to neatļauj. Šīs zīmes pārstāves vienmēr ies pa dzīvi paceltu galvu, un neviens pat nepamanīs, cik grūti tas viņām nākas, kāda piepūle jāpieliek. Arī vīrieši Jaunavas rūpējas par savu izskatu un cenšas vienmēr izskatīties nevainojami. Viņu drēbes ir kārtīgas, tīras un konkrētai situācijai atbilstošas. Pārsvarā Jaunavas dos priekšroku lietišķam vai sportiskam apģērbam.

Jaunavas zīmē dzimušo ēšanas manieres

Jaunībā Jaunavas nevelta īpašu vērību savam uzturam un ēšanas manierēm. Tomēr, gadiem ejot, viņas kļūst par veselīga dzīvesveida un pareiza uztura fanātiķēm. Bieži vien Jaunavas ietur dažādas diētas vai kļūst par veģetārietēm. Varbūt arī tādēļ reti ir sastopamas miesās pilnīgas Jaunavas. Jaunavas ir taupīgas, tāpēc parasti vispirms skatīsies uz cenu un tikai tad apdomās, vai viņām šis ēdiens garšo. Delikateses Jaunavas galdā parādīsies reti, jo viņa dos priekšroku vienkāršam un lētam ēdienam. Ejot ciemos pie Jaunavas, neceriet uz bagātīgi klātu galdu. Īstas svinības Jaunava rīko labi ja reizi gadā. Īpaši praktiski un taupīgi ir Jaunavas zīmes vīrieši. Viņu partnerēm jau laicīgi jāsaprot, ka nekādas pārmērības ēšanas ziņā viņas var negaidīt. Nevarētu gan teikt, ka svešās mājās Jaunava sūdzētos par apetītes trūkumu. Bet tur taču viss ir par brīvu... Zvaigznes iesaka Jaunavām ievērot regulāras ēšanas reizes un izvairīties no stresa, citādi atveseļošanās prasīs daudz laika un, protams, arī naudas.

Jaunavas zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Iespējams, ka Jaunava tā arī nekad neapprecas, jo ir ļoti izvēlīga, pretrunīga, vēsa un sarežģīta persona. Jaunavu sievietes ir jūtīgas, asprātīgas, gādīgas, uzticamas un labas sievas. Viņām patiktu, ja vīrs būtu zinātnieks, skolotājs vai ārsts. Bieži vien vīra karjeras dēļ upurē savējo. Jaunavas vīrieši pārāk rūpējas par savu veselību, dzīvokļa tīrību. Par laulības dzīves intīmo pusi Jaunavas pārāk neinteresējas. Jaunavai nepieciešams iejūtīgs partneris, tāds, kas pārāk neaizraujas ar romantiku, tāds, kuru var cienīt.

Jaunava un viņas māja

Praktiska, mīl vientulību, dzīvo nomalē, māja ar visām ērtībām un dārzu apkārt. Ar kaimiņiem pārāk nesaietas, patīk senlietas, ķieģeļu apdare, kamīns. Zina naudas vērtību un allaž baidās samaksāt par daudz. Visu iekārtos ar tai piemītošo pedantismu. Māja viņai ir vieta, kur var atnākt un atpūsties, patverties. Bieži vien Jaunavas tikai dzīves otrajā pusē tiek pie saviem apartamentiem. Patīk tautiskais stils - segas, brūni toņi, reizēm paštaisītas mēbeles - vienkāršas. Svarīgs skapis, jo daudz drēbju. Patīk bēniņstāvi, arī divstāvu dzīvoklis. Iespējams, ar kādas mēbeles palīdzību sadalīs istabu divās daļās. Krāsas: balta, brūna, zaļa, zila, violeta. Jaunavai mājā viss ir kārtīgs, savās vietās, nekā lieka. Nedaudz vecmodīgs stils - mēbeles, tapetes u.t.t. Jaunavai svarīgi, lai mēbeles pildītu nevis izdaiļošanas funkciju, bet būtu ļoti praktiskas. Tāpat Jaunavai svarīgi katram ciemiņam ierādīt savu, atsevišķu vietu. Piemēram, viņai mājā būs daudz krēslu, lai cilvēki varētu sēdēt atsevišķi, kaut gan tas ir pretrunā ar Jaunavas praktisko dabu. Jaunavām patīk garas, vertikālas, augstas formas. Tapetēs patiks mazas svītriņas vai puķītes, bet noteikts zīmējums, ne vienkrāsainas, gludas. Jaunavai varētu būt daudz grāmatu, žurnālu un līdz ar to daudz grāmatplauktu pie sienām. Virtuvē Jaunava varētu uzturēties samērā maz, tomēr tā būs iekārtota praktiski. Plauktiņi pie sienām, lai būtu vairāk vietas, galds var būt saliekams.

Jaunava un darbs

Jau no agras bērnības jaunava sāk domāt par izglītību un iespējamo nākamo profesiju. Viņa uzskata, ka dzīve ir nopietna, tāpēc grib mācīties un strādāt, nepārtraukti sevi pilnveidojot. Jaunavas mēdz iedziļināties detaļās, sīkumos, analizējot jebkuru situāciju, reizēm pat līdz pedantismam. Jaunavas ir teicami darbinieki neatkarīgi no profesijas izvēles. Kaut arī viņas labprātāk strādā vienatnē, tomēr lieliski prot iejusties arī kolektīvā. Jaunavām var uzticēt vissarežģītāko darbu, un tas tiks izpildīts ar vislielāko pienākuma un atbildības sajūtu. Jaunava ar vislielāko prieku ķersies pie jebkura darba un nesavtīgi palīdzēs arī citiem. Tomēr viņa to nedarīs godkāres dēļ, bet gan tāpēc, ka necieš nekārtību nevienā dzīves jomā. Jaunava uzskata, ka neviens nepaveiks darbu labāk par viņu. Tieši tāpēc jaunava bieži kritizē citus un necieš, ja kāds iztirzā pašas sliktās īpašības. Šīs zīmes pārstāvji ir korekti pret augstākstāvošām personām un stingri pret padotajiem. Itin bieži jaunava netiek novērtēta pēc nopelniem un saņem mazāk, nekā pelnījusi. Tomēr, lai cik grūti arī klātos, jaunava nekad nežēlosies un netieksies pēc paaugstinājuma vai algas pielikuma. Naudas lietās jaunavas ir ļoti uzmanīgas. Viņas prot krāt un taupīt nebaltām dienām. Jaunavas reti riskē un vispār pārāk netic veiksmei. Pateicoties savam pedantismam, metodiskai un skaidrai domāšanai, jaunavas dzīvē bieži vien kļūst par literātiem, mediķiem, grāmatvežiem, dizaineriem, pulksteņmeistariem vai fermeriem. Tomēr jaunavas kroņa profesija ir sekretārs. Jaunavas tiek uzskatītas par sabiedrības ”darba pleciem”. Viņas mīl darbu un velta tam visu savu dzīvi.

Jaunavas zīmē dzimušo atpūta

Jaunava pārāk nemīl stāstīt par saviem piedzīvojumiem, vaļaspriekiem un atpūtu, tāpēc būs grūti uzzināt, kas tieši viņai sagādā vislielāko baudu. Viens gan ir skaidrs, Jaunava ir taupīga, tāpēc dod priekšroku vienkāršībai, nevis greznam kūrortam. Jaunavai varētu patikt atrasties dabā, darboties dārzā, jo kā nekā viņa taču pārstāv Zemes stihiju. Jaunava labprāt dodas arī ārzemju ceļojumos vai, pareizāk sakot, komandējumos par firmas naudu, lai apskatītu pasauli, gūtu pieredzi, mācītos. Jaunavai vispiemērotākā valsts, kurā viņa varētu ne tikai viesoties, bet pat palikt uz dzīvi, ir Šveice. Jaunava dievina svaigu gaisu, dabu, tās skaistumu. Viņai patīk pārvietoties ar velosipēdu, un šajā zemē tas ir pieejams. Jaunavai raksturīgs pedantisms, kas piemīt arī šveiciešiem. Ceļojumam Jaunava var izvēlēties Franciju un konkrēti Parīzi un Lionu. Savukārt, Vācijā Jaunava var doties uz Gēteborgu. Amerikā par Jaunavu pilsētu tiek dēvēta Bostona. Uz pēdējo ieteicams doties, lai mācītos, strādātu. Vēl dažas valstis, kurās ieteicams dzīvot - Grieķija, Palestīna un Krievija.

Jaunavas zīmē dzimušo veselība

Cilvēka organismā Jaunava valda pār vēdera dobumu un iekšējiem orgāniem. Pēc izskata Jaunavas ir vai nu skaistas, vai, tieši pretēji – neglītas, nereti pat nepareizi veidotas un parasti nav pārāk garas. Fiziskā ziņā viņas dažreiz ir nedaudz atpalikušas, jo vēlu attīstās. Tomēr, sasniedzot pusaudžu gadus, Jaunavas panāk savus vienaudžus. Jaunavas zīmē dzimušie vīrieši ir veselīgi. Viņi vienmēr ievēro diētu un gādā par savu ķermeni, regulāri trenējot to. Nogurumu Jaunavai visbiežāk izraisa pārliekā strādāšana un tai sekojošā nervu pārslodze. Daudzas slimības ir vairāk iedomātas, uz nervu pamata. Plaušas un muskuļi Jaunavām nav pārāk labi attīstīti. Jaunavām raksturīgais pedantisms izraisa viņās bailes no netīrības, mikrobiem, saslimšanas. Šā iemesla dēļ Jaunavas reizēm atsakās pat no seksuāliem kontaktiem. Jaunavas uzskata, ka, nododamās pasaulīgiem priekiem, ir izpelnījušās dieva dusmas un līdz ar to slimību. Jaunavai iespējamas biežas vēdera sāpes un zarnu spazmas, no kurām gan uz laiku var atbrīvoties, bet ne izārstēties. Tas tāpēc, ka šīs vainas pārsvarā izraisa nervi, uztraukumi. Galvenais, ko Jaunavai būtu jāievēro, ir pareizs uzturs, diēta un jāseko, lai regulāri izietu vēders. Jaunavai vajadzētu daudz laika pavadīt svaigā gaisā, ieviešot regulāras pastaigu reizes pirms gulētiešanas. Ņemot vērā, ka astroloģijā jaunavas zīme pārvalda veselības jomu, viņai vēlams pašai pievērsties veselīgam dzīves veidam, nodarboties ar jogu, meditāciju, reiki, mācīties dziedniecību, masāžas.

Jaunavas zīmē dzimušo talismanakmeņi

Smaragds, jašma, kristāls, safīrs, granāts − nosaka zodiaks. Topāzs, smaragds, karneols, jašma − nosaka valdošo planētu ietekme (Merkurs). Baltais hovlīts, jašma (gremošana, vielmaiņa, svars) − šo akmeņu pielietojumu nosaka veselības problēmas. Ahāts un kalnu kristāls (veiksme biznesā), nefrīts – nosaka profesija.

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Jaunavas zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Jaunavas zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!