Jubilāri Mežāži

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Mežāžus!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes. 

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Mežāžiem

Mežāža zvaigznāja rašanās leģenda

Gada desmitais mēnesis agrāk tika saukts par Āža mēnesi. Senajos austrumos bija izplatīta leģenda, ka saules varoni Gilgamešu kopusi un auklējusi kaza. Arī senās Ēģiptes zodiaka cikla attēlos redzama kaza ar zivs ķermeni. Bet seno indiešu attēlos redzams bruņurupucis ar ragiem un spīlēm. Sengrieķu teikā Mežāzis ir dīvaina būtne Aigokeross – pa pusei āzis, pa pusei zivs. Bargajā laikā, kad titāni bija sacēlušies pret mūžīgajiem dieviem un apdraudēja pašu Olimpu, Aigokeross, savu burvju ragu pūzdams, uzmundrināja dievus. Par to arī viņš tika pārvērsts zvaigznājā.

Mežāža zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Jaunais Mežāzis ir viegli audzināms bērns. Jau būdams maziņš, viņš parāda izcilas prāta spējas. Ar šo bērniņu nav ieteicams auklēties, jo viņš vēlas būt patstāvīgs jau no mazotnes. Viņš ātri attīstās un nobriest. Vecākiem liekas, ka piedzimis īsts brīnumbērns. Viņš uzvedas rātni un vecākiem nervus nebojās. Viņa valdošā planēta – Saturns attīsta bērnā pienākuma un atbildības sajūtu, kā arī godkāri un realitātes sajūtu. Mežāža un arī viņa vecāku problēma ir tā, ka šis bērns pārāk agri sāk sevi uzskatīt par pieaugušu. Viņa domas bieži vien klīst tur, kur vēl pāragri tām būt. Viņam svarīga noteikta dzīves kārtība un arīdzan drošības sajūta. To visu vecākiem vajadzētu sniegt savam bērnam jau no bērnības. Mežāzi gandrīz vai ar varu jāpiespiež iziet svaigā gaisā un vairāk laika pavadīt sabiedrībā, citādi viņš kļūs par mājās tupētāju. Skolā visus pienākumus viņš veiks ar tam piemītošo atbildības sajūtu. Jums nebūs jāskubina viņu uz mācībām. Mežāzim pašam rūp viņa karjera. Vienīgā bēda, ka viņš nav pārāk izcils domātājs, toties visu, ko dara, paveiks perfekti. Tīņu vecumā Mežāži ir ļoti kautrīgi. Parasti attiecībās ieņem nogaidošu pozīciju. Mīlas dēļ reti zaudēs galvu. Vienmēr centīsies parādīt sevi no labās puses. Viņā ir mazliet par maz dzīvesprieka. Mežāzis ļoti ciena vecākus cilvēkus un novērtē viņu dzīves pieredzi. 

Mežāža zīmes valdošā planēta un stihija

Mežāža valdošā stihija ir Zeme. Zeme ir sievišķais elements un simbolizē konservatīvismu, praktisku prātu, pacietību, izturību, uzmanību. Zemes cilvēki interesējas par dzīves problēmām, netaisnībām, cenšas visu vērst uz labu. Viņi ir mērķtiecīgi, sasniedz dzīvē to, ko citi nevar. Zemes stihija ir vislabvēlīgākais zodiaka elements, dod enerģiju, spēku. Zemes stihijā dzimušie pieskaitāmi pie melanholiķu tipa. Mežāža valdošā planēta ir Saturns. Saturns ir laika, liktens planēta, kas māca cilvēkiem būt savaldīgiem, panest ciešanas. Cilvēki šīs planētas iespaidā nereti ir pesimistiski, vēsi pēc dabas, kritiski pret citiem. Tomēr viņiem var uzticēties grūtos brīžos.

Mežāža zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Mežāža sieviete, kā jau Zemes stihijas pārstāve, pēc savas būtības ir konservatīva. Viņas ģērbšanās stils ir dārgs, izsmalcināts un tradicionāls. Lietišķs kostīms tumšos toņos ir vispiemērotākais šīs zīmes sievietei. Mežāža sieviete sabiedrībā nevēlas izcelties, tāpēc nekad nevalkās uzkrītošus apģērbus, neizvēlēsies kliedzošas krāsas. Mežāzītēm svarīgi, lai ar apģērba palīdzību tiktu demonstrēta vara, prestižs, viņas vēlas panākt respektu un cieņu. Tērpa līnijām jābūt korektām, bet pašam apģērbam vienkāršam un kvalitatīvam, bez spīdīgām pogām vai rotājumiem. Reizēm Mežāža sievietes ar tērpu palīdzību vēlas maskēt pašas savu būtību un ārējo izskatu, varbūt uzskatot, ka nav pietiekoši skaistas, un tādējādi slēpjot trūkumus. Piemēram, viņas nelabprāt dosies sabiedrībā bez šalles vai cimdiņiem. Apģērbam jābūt smagnējam, jo tas viņām liek justies stiprākām un svarīgākām. Svarīga loma ir arī apaviem. Mežāzītes parasti izvēlas augstpapēžu kurpes, lai justos pašpārliecinātākas. Savā izskatā, konkrēti sejā, šī sieviete vēlas izcelt lūpas, tāpēc viņas kosmētikas maciņā atradīsiet daudz un dažādas lūpu krāsas, toties varbūt neieraudzīsiet nevienu acu zīmuli. Ja naudas līdzekļi atļauj, viņa labprāt lietos arī labas smaržas. Mežāža sievietei, iespējams, daudz ko vajadzētu mainīt savā izskatā, tomēr kaut ko ieteikt viņai būtu pilnīgi lieki, jo viņa ir tik spītīga, ka paklausīs tikai pati sev, un arī tad ne vienmēr...

Mežāža zīmē dzimušo ēšanas manieres

Šai zodiaka zīmei raksturīga atturība un pieticība ēšanas ziņā. Mežāzis noteikti ēd pārāk maz un viņa ēdienkarte ir pārāk vienveidīga. Daļēji tas ir tāpēc, ka, pēc Mežāža domām, ēšana nav tā sfēra, kurā vajadzētu lieki tērēties. Nevarētu teikt, ka Mežāži ir skopi, tomēr viņi vienmēr meklēs pašus lētākos un vienkāršākos produktus. Mežāži bieži vien kļūst par zvērinātiem veģetāriešiem, viņi lieliski prot pagatavot dažādus dārzeņu sautējumus un salātiņus. Būtu ieteicams ēst vairāk augļu, kā arī patērēt lielāku daudzumu šķidruma, kas vitāli nepieciešams viņa ēšanas stila piekritējiem. Mežāža sievietes mīl rūpēties par savas ģimenes labklājību, viņas ir mīlošas māmiņas, labas sievas un lieliskas saimnieces. Viņām svarīgi, lai ēdienreizes būtu tas laiks, kad kopā sapulcējas visa ģimene. Diez vai kādreiz pieredzēsiet kādu Mežāža rīkotu grandiozu ballīti ar neskaitāmām uzkodām un milzīgu viesu skaitu. Visticamāk, ka tiks pasniegta vienīgi kafija un cepumi, pie kam tikai tuvāko draugu lokā.

Mežāža zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Mežāzim labāk precēties vēlu, jo tikai dzīves otrajā pusē viņš ir ticis skaidrībā par savām vēlmēm, ieguvis drošības sajūtu. Mežāzis var dibināt ģimeni tad, ja jūtas pietiekami stabils, spējīgs nodrošināt sevi un otru cilvēku neatkarīgi no tā, vai viņš ir vīrietis vai sieviete. Par spīti daudzajiem jaunības romāniem, iemīlas ar grūtībām. Ir kritisks, tāpēc viņa izvēle bieži vien ir veiksmīga. Mežāža sieviete sapņo par ietekmīgu un praktisku vīru, viņai nepietiek ar glaimiem, un viņu ir viegli izsist no līdzsvara. Mežāžu vīrieši ir uzticami, nav pārāk romantiski, viņiem nepieciešama stabilitāte, un arī paši viņi ir gatavi to sniegt.

Mežāzis un viņa māja

Mežāzim ir svarīgi veidot pašam savu mitekli, jaunībā aizejot no vecāku mājām. Viņam imponē māja ar vēsturisku pagātni, varbūt viņš izvēlēsies lauku mājas, jo arī zemes klātbūtne ir svarīga šīs zīmes pārstāvim. Iespaidīga vieta. Varbūt ne tik daudz komfortabls, cik impozants. Svarīgs ne stils, bet dārdzība. Paklāji neizteiktos toņos, nekādu sevišķu rotājumu, varbūt gleznas. Iekārtojumā jūtama bardzība. Mēbeles var pat nebūt ērtas. Otra tipa Mežāži ir vairāk tradicionāli - bagāti tumši toņi, mīkstas, smagnējas mēbeles. Patīk riekstkoks, arī sarkankoks. Reizēm izvēlas kāda vēsturiska laika perioda stilu. Te izpaudīsies Mežāža konservatīvisms, tradīciju, pagātnes cieņa. Dzīvokli labprāt izrāda citiem. Reizēm pie mežāža izskatās kā muzejā. Nepatīk troksnis un kņada. Vīriešiem noteikti dzīvoklī viņu mājās būs kabinets un tā neatņemama sastāvdaļa - rakstāmgalds. Dzīvoklim jābūt ērtam, nepārblīvētam ar mēbelēm. Patīk stūra dīvāni, divdaļīgas tapetes, tepiķi. Krāsas: brūna, dzeltena, pelnu pelēka, tumši zaļa. Virtuve gaiša, ar labu apgaismojumu, ērtu no visām pusēm pieejamu galdu, sienas skapjiem, elektrisko plīti, vairākas izlietnes. Dzīvoklī var pat nebūt īpašas istabas, lai tur iekārtotu guļamistabu. Mežāzis var gulēt arī viesistabā uz dīvāna.

Mežāzis un darbs

Mežāži jaunībā dalās divos tipos. Viens no tiem jau agrā bērnībā saprot, ko dzīvē vēlas panākt. Viņš pārstāj būt bērns jau gandrīz piecu gadu vecumā. Otrs tips kļūst pieaugušāks daudz lēnāk, bieži vien ir atkarīgs no vecākiem līdz 30, pat 40 gadiem. Šā tipa mežāzis ilgi nespēj izšķirties par svarīgiem soļiem dzīvē, atliekot galīgo lēmumu par profesijas izvēli un dzīvojot pat parazītisku dzīves veidu. Par laimi, lielākā daļa mežāžu pieder pie pirmā tipa. Viņi nebaidās no grūta darba, ir pacietīgi un punktuāli. Šie cilvēki var strādāt no agra rīta līdz vēlam vakaram, neredzot neko no tā, kas notiek apkārt. Bez grūtībām tiek galā ar vienmuļu darbu. Labprātāk strādā vienatnē vai savā kabinetā, lai norobežotos no apkārtējiem un trokšņa. Labprāt darbojas svaigā gaisā. Mežāžiem ir diezgan grūti iekļauties kolektīvā, tāpēc daudz labāk darbojas patstāvīgi. Tomēr sirds dziļumos, viņi alkst pēc publiskas uzmanības. Mežāži centīgi kāpj augšup pa karjeras kāpnēm, ar cieņu izturoties pret tiem, kuri jau kaut ko sasnieguši pirms viņa. Mežāži ciena varu un tradīcijas, panākumus un pienākumus. Ņem vērā citu pieredzi un ieklausās padomos. Mežāži bosi pret padotajiem izturas distancēti. Viņu uzvedība parasti izsauc cieņu, bet ne padevību. Arī paši pret priekšniecību attiecas ar cieņu, bet rezervēti. Mežāži reti maina darbu, parasti izvēloties neatkarīgas profesijas. Viņi var būt arhitekti, ģeogrāfi, juristi, farmaceiti, inženieri, matemātiķi, filozofi, politiķi un fermeri. Mežāžiem ir ierasts dzīves ritms, naudu viņi taupa, nemīl riskēt un neuzticas citiem. Mežāža sievietes mērķtiecīgi virzīsies pa karjeras kāpnēm, nereti pa tām, uz kuru augstākā pakāpiena stāvēs viņu boss.

Mežāža zīmē dzimušo atpūta

Faktiski jau Mežāzis ir liels darba rūķis un izpriecām savā dzīvē atvēl otršķirīgu lomu. Gadās, ka pat atvaļinājuma laikā viņš strādā, galvu nepacēlis. Tomēr, ja Mežāzis reiz izraujas no darba valgiem, tad vislabprātāk laiku pavada savā mājoklī pie kamīna draugu vai ģimenes locekļu sabiedrībā. Mežāži mēdz atpūsties arī respektablos kūrortos vai sanatorijās, pie kam tādās vietās, kur var uzturēties ik gadu, nemainot ieradumus. Mežāži ir lieli sportisti un kolekcionāri, interesējas par vēsturi, tāpēc daudz brīvā laika pavada, nododoties iepriekšminētajiem hobijiem. Valstis, kurās Mežāzim ieteicams dzīvot - Indija, Meksika, Birma, Anglija. Mežāzis ir viena no tām retajām zodiaka zīmēm, kurai ieteicams dzīvot Latvijā. Ja esat nolēmis doties atvaļinājumā, tad jums kā Mežāzim patiks tādas vietas, kur var daudz laika pavadīt dabā, priecājoties par tās jaukumiem. Tātad savam ceļojumam varat izvēlēties Somiju, Horvātiju, Norvēģiju. Mežāžiem - kalnu slēpošanas entuziastiem ies pie sirds arī Austrija. Savukārt pēc mentalitātes jums piemērota būs Anglija ar tajā valdošajiem konservatīvajiem uzskatiem, tāpēc, ja esat nolēmis mācīties vai strādāt ārzemēs, tātad ilgstoši uzturēties ārpus mūsu zemes robežām, izvēlieties tieši šo valsti.

Mežāža zīmē dzimušo veselība

Mežāži kļūst stiprāki proporcionāli savam vecumam. Viņi ir izturīgi un spēj pretoties slimībām. Viņiem ir attīstīts pašaizsardzības instinkts. Lielākās problēmas viņiem sagādā biežās depresijas. Tas, kas citiem liekas sīkums, viņiem jau ir pasaules gals. Mežāži pēc dabas ir pesimisti, un tas atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz viņu veselību. Mežāzis var lieliski pretoties slimībai, ja vien to laicīgi pamana. Diemžēl visbiežāk viņš tomēr laikus neatklāj slimību. Katru sīkāko vainiņu viņš jau uzskata par fatālu, jo mēdz pārspīlēt. Vārīgākās vietas ķermenī – ceļi, gurni, kauli, muskuļi, mugurkauls, āda un asinsrite. Ādu būtu jāsaudzē īpaši, vienmēr to kopjot, lietojot atbilstošus krēmus un ievērojot nepieciešamo higiēnu. Organismā bieži ir par daudz kalcija, tāpēc iespējami zobakmeņi, pat lieki kauliņi. Iespējama arī skleroze un ar to saistītā dzirdes pasliktināšanās. Mežāzis pārāk sevi ierobežo ēšanas ziņā, lietojot vienveidīgu ēdienu. Var iestāties hormonāls deficīts, mierīgi varat lietot vairāk treknu ēdienu, nebaidieties no pārēšanās. Lietojiet uzturā augļus un dārzeņus, kā arī vitamīnus. Mežāzis ir pakļauts tādām slimībām kā saaukstēšanās, ekzēmas, vēnu varikoze, artrīts, asinsvadu sašaurināšanās. Lai no visa tā izvairītos, nepieciešams ievērot diētu, variējot ēdienus, maz lietot sāli, vairāk uzturēties svaigā gaisā – saulainā klimatā vai kalnos, valkāt siltu apakšveļu, izvairīties no caurvēja, ne pārāk daudz gulēt un atļauties pāris masāžas kursu mēnesī. Mežāzim nepieciešama paškontrole un veselīgs dzīves veids. Viņam jācenšas aizmirst par nepatikšanām darbā un mazāk jānervozē. Slimībām hronisks raksturs, jo domā pesimistiski.

Mežāža zīmē dzimušo talismanakmeņi

Onikss, krizoprazs, visi melnie (hematīts, sniegpārslu obsidiāns) − nosaka zodiaks. Onikss, ametists, topāzs − nosaka valdošo planētu ietekme (Saturns) un rubīns, hematīts, jašma, dimants, granāts (Marss). Karneols (vairogdziedzeris, asinsrite), hematīts (urīnpūslis), lazurīts (asinsrite) − šo akmeņu pielietojumu nosaka veselības problēmas. Ahāts un kalnu kristāls (veiksme biznesā) − nosaka profesija.

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Mežāža zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Mežāža zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!