Jubilāri Strēlnieki

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Strēlniekus!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes. 

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Strēlniekiem

Strēlnieka zvaigznāja rašanās leģenda

Asīriešiem gada 9. mēnesis un 9. zodiaka zīme veltīta debesu strēlniekam – dievam Nergalam. Uz seniem robežakmeņiem atrastas senas – ap 1500. g. p.m.ē. – zodiaka zīmes, tai skaitā arī brīnumaina būtne puscilvēks, kas, bruņojies ar loku un bultu, aizsargā pašu Sauli. Asīriešu valodā kādu zvaigzni sauc par Spārnoto ugunsnesēju. Uz Denderas templī atrastās plāksnes ar zodiaka zīmēm redzams spārnots divgalvains kentaurs ar šaujamloku. Seno grieķu astronomi attēlo šo zīmi kā teiksmaino Kentauru. Seno indiešu zodiakā no Strēlnieka palikusi tikai bulta. Toties ķīniešu astronomiem Strēlnieka vietu zodiakā ieņem Pērtiķis.

Strēlnieka zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Strēlnieka zīmē dzimušie bērniņi ir paklausīgi, jautri un smaidīgi. Vairāk par visu viņiem nepatīk vientulība. Viņu pasaules izdibināšana sākas jau ar pirmo smaidu. Viņi ir ļoti ziņkārīgi, gluži vai mazi kāpēcīši. Viņi ir īsti nemiera gariņi, un vecākiem vienmēr būs, ko darīt, ko pamācīt. Bērns labprāt saskatīs savos vecākos draugus, ne pieaugušos. Kaut arī viņš bieži pastrādā blēņas, tomēr vienmēr atzīstas grēkos, līdz ar to mīkstinot vecāku bardzību. Ar stingrām audzināšanas metodēm jūs tāpat neko nepanāksiet. Šo bērnu sirdis ir atklātas un atvērtas, tāpēc nemāniet viņu. Strēlniekam nepieciešama piemērota vide, kurā attīstīties. Tā kā viņš ir ļoti sportisks bērns, tad jau laikus padomājiet par sava bērna iesaistīšanu kādā pulciņā. Strēlnieks ir arī liels dabas mīļotājs un vājāko aizstāvis. Mācībās viņa sekmes ir teicamas, un viņš skolā iet labprātīgi. Viņš ir liels filozofs, tāpēc viņam bieži vien nepietiks ar skolotāja atbildēm. Te nu talkā var nākt vecāki, jo sarunas un diskusijas Strēlniekam nepieciešamas kā gaiss. Vecākiem būtu jārespektē bērna centieni pēc patstāvības, viņam nepieciešama personas brīvība. Neatsakiet, ja viņš lūdz jums kabatas naudu savām vajadzībām. Pusaudžu gados Strēlnieku varētu interesēt politika un sabiedrībā notiekošais. Viņš ir taisnības cīnītājs. Mīlestībā viņam nav raksturīgas romantiskas jūtas. Savā partnerī Strēlnieks daudz labprātāk redzētu draugu, ne kaislīgu mīļāko. Bet ļaujiet vien viņam pašaudīties, un Strēlnieks ne vienu reizi vien trāpīs, kur gribēs. Bieži Strēlnieka skats ir vērsts debesīs, un tāpēc viņš nemana, aiz kā aizķērušās viņa kājas. Tas varētu nozīmēt, ka viņa domas steidzas un viņš pats ne vienmēr spējīgs izsekot tām līdzi. 

Strēlnieka zīmes valdošā planēta un stihija

Strēlnieka valdošā stihija ir Uguns, kas simbolizē agresivitāti, enerģiju, entuziasmu, spēku, varaskāri un egoismu. Vīrišķais elements. Uguns zīmes cilvēki vispirms domā, tad dara, tiecas pēc slavas, ir karstasinīgi un pieder pie holēriķu tipa. Strēlnieka valdošā planēta ir Jupiters, laimes un labklājības planēta. Jupiters ir labvēlīga planēta, piešķir Strēlnieka zīmei veiksmi, optimismu, panākumus, bagātību un tieksmi pēc zināšanām. Jupiters pārvalda reliģiju, filozofiju, mīlestību, ceļošanu. Tā ir filozofu, bagātnieku un ceļotāju planēta.

Strēlnieka zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Strēlnieces var iedalīt divos tipos – sportiste un sabiedrības dāma. Pirmā tipa sievietes izvēlēsies sportiskus apģērbus, brīvi krītošus audumus. Viņas dos priekšroku tādam apģērbam, lai varētu ar vienu un to pašu tērpu doties sēņot, bet pēc tam uz kino. Šīs sievietes maz uzmanības pievērš savai garderobei, jo viņas daudz ceļo, un nevar taču staipīt sev līdzi neskaitāmas somas ar tērpiem visām dzīves situācijām. Iecienītākais apģērbs – džinsi un svīteris. Tomēr arī šā tipa pārstāvēm uznāk periodi, kad viņas pēkšņi sāk iegādāties ekstravagantus, kliedzošus tērpus. Bet tas nav uz ilgu laiku, pavisam drīz svārciņus nomainīs bikses, bet mēteli – ādas jaka. Otrā tipa Strēlnieces, gluži pretēji, ārkārtīgi rūpējas par savu izskatu. Viņas stundām ilgi nevar izšķirties, ko vilkt mugurā, un pusi dienas pavada pie spoguļa, izmēģinot dažādas frizūras un grimu. Mīļākais apģērbs – žakete vai lietišķs kostīms tumšos toņos. Redzot blakus abu šo tipu Strēlnieces, nekad nepateiksiet, ka tās ir vienas zīmes pārstāves. Viena īpašība gan ir vienojoša,– tā ir viņu abu tieksme pēc dārgām smaržām. Tās ir labākā dāvana Strēlnieka sievietei, ko derētu atcerēties viņas pielūdzējiem!

Strēlnieka zīmē dzimušo ēšanas manieres

Strēlnieka ēdienkarte ir visai bagātīga, bet ne pārāk plaša, ar daudzveidību viņš neatšķiras. Strēlniekam, kā jau Uguns stihijas zīmei, garšo gaļa, tāpēc viņa ēdieni būs šķiņķis, cīsiņi, šašliks, cūku ribiņas, viss, kas pagatavots uz atklātas liesmas. Ar vienu nosacījumu, ja Strēlnieks nebūs kļuvis par veģetārieti. Strēlnieks ir piedzīvojumu meklētājs, tāpēc apmeklēs katrreiz citu restorānu, sevišķi, ja atradīsies ārzemju ceļojumā. Strēlnieks labprāt arī gatavo pats, ja vien viņam tam atliek laiks. Tā kā Strēlnieks daudz laika pavada kustībā, tad ikdienā par viņa iecienītāko ēšanas vietu kļūst picērija, “McDonald's” un tamlīdzīgas ātrās ieskrietuves.

Strēlnieka zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Strēlnieks skaitās neprecēto zīme, jo viņš mazāk par citām ir noskaņots uz to, ka tiks ierobežota viņa brīvība, neatkarība. Šajā saistībā labāk vēlamas vēlas laulības. Tomēr, ja Strēlnieks apprecas, viņa laulība reti ir nelaimīga. Viņš nav greizsirdīgs, privātīpašniecisks. Sieviete Strēlnieks bieži vien ir nervoza, tomēr viņa ir arī lieliska namamāte un labs draugs savam vīram. Šī dāma nekad neliks savam vīram pelnīt naudu, drīzāk darīs to pati. Tai pat laikā viena tipa Strēlnieku sievietes ir avantūristes un piedzīvojumu meklētājas, kas spējīgas dzīvot uz otra rēķina. Strēlnieka vīrietim ir daudz prasību, viņam nepieciešama sieva ar līdzīgām interesēm, tāda, kas ļautu viņam vaļu.

Strēlnieks un viņa māja

Mīl brīvību, gaisu, āra plašumu. Dievina sauli, ārpilsētas mājas. Visu dzīvi tiecas pēc mājas un vecumdienās to arī reizēm iegūst. Strēlniekam patiks, ja mājā būs pirts, un nav svarīgi vai viņš to izmantos vai nē. Nozīme ir arī pagrabam, jo Strēlniekam patīk nodrošināties ziemai. Tomēr jāsaka, ka Strēlnieka dzīvoklis ir samērā nevērtīgs. Lietu, stilu sajaukums. Grāmatas, eksotiskas lietas (no ārzemēm), netīrā veļa. Strēlnieks vienmēr ir kustībā, vienmēr aizņemts, reti dzīvo mājās. Ciemiņi gan pie viņa var justies brīvi, nepiespiesti. Mēbeles masīvas, izturīgas, jo Strēlnieks netaupa savas lietas. Daudz laika pavada virtuvē. Vairāk vērības piegriež dažādām tehniskām ierīcēm tajā, ne konkrētam iekārtojumam, stilam. Varētu patikt antikvāri priekšmeti, mēbeles - melnas un fundamentālas. Uz grīdām tepiķi. Labs apgaismojums. Vīriešiem kabinets ar lielu krēslu un rakstāmgaldu centrā. Iespējams, mājās bieži vien valdīs nekārtība. Parasti neiztrūkst arī kāds mūzikas instruments, piemēram, klavieres. Krāsas: zila, violeta, arī silti rudens toņi.

Strēlnieks un darbs

Strēlnieks visu dzīvi tiecas pēc zināšanām. Svarīgi, lai jau no mazām dienām viņam būtu pieejama laba bibliotēka, un viņš saņemtu teicamu izglītību. Strēlnieks neatzīst rutīnu, negrib būt viduvējība, tāpēc labprāt sliecas ieņemt vadītāja posteni. Tomēr šeit iespējamas problēmas, jo Strēlnieks nemīl uzņemties atbildību. Tā kā Strēlnieks mīl brīvību, ceļojumus, tad viņš labprāt dodas komandējumos, kā arī cenšas savu darbu saistīt ar Dabu, tās izpēti, bieži kļūstot par ģeogrāfu, ekologu, astronomu. Tā kā Strēlnieka saikne ar Dabu ir spēcīga, tad jāsaka, ka viņš mīl arī visu dzīvo radību, tāpēc droši var izvēlēties sev veterinārārsta profesiju. Kaut arī Strēlnieks mīl neatkarību, tomēr viņam ieteicamāk darboties kolektīvā, ne vienatnē. Strēlnieks mīl daudz domāt un runāt par dzīvi, tāpēc šajā zīmē dzimušie kļūst par slaveniem filozofiem, lektoriem, pedagogiem. Starp Strēlniekiem sastopami arī mācītāji. Nenoliedzami, ka Strēlnieki ir kustīgi, dzīvespriecīgi, viņiem ir daudz enerģijas, tāpēc bieži vien jau no mazām dienām viņi tiek iesaistīti dažādās sporta sekcijās. Tik tiešām, arī sports ir tā joma, kurā Strēlnieks var izcelties. Strēlnieks vienmēr iestāsies par taisnību, tāpēc viņam piemērota tiesneša loma. Ar panākumiem var darboties politikā, ja nekaļ utopiskus plānus. Strēlniekam nav sveša arī izklaides joma, tāpēc no viņa var sanākt labs viesnīcas vai kazino īpašnieks. Diemžēl starp Strēlniekiem sastopami arī blēži. Finanšu jomā Strēlniekam ne pārāk veicas, jo viņam ir tieksme dzīvot komfortā un nauda kā nāk, tā aiziet. Dzīvē iespējami gan kāpumi, gan kritumi karjerā.

Strēlnieka zīmē dzimušo atpūta

Strēlnieki ir lieli ceļotāji, tāpēc galvenokārt viņu atpūta saistīta ar dažādiem izbraukumiem, ceļošanu, tūrisma pārgājieniem. Strēlnieks nekad nespēj palikt mierā, viņam nepieciešama kompānija, kustība, līksmas ballītes. Strēlnieks labprāt apmeklē naktsklubus, gados jaunākie arī diskotēkas. Strēlnieks ir sportisks, tāpēc viņa hobijs varētu būt saistīts arī ar kādu sporta veidu, kalnu slēpošanu, piemēram. Un vēl nedrīkst aizmirst, ka Strēlnieki ir lieli dabas mīļotāji, tāpēc kādu brīvo brīdi noteikti pavadīs arī peldoties ezerā, pie jūras sauļojoties vai sēņojot mežā. Laivu braucieni, makšķerēšana, velosports - tas viss sagādās Strēlniekam neizsakāmu baudu. Strēlniekam patīk, ja atpūta sagādā viņam zināmus sarežģījumus. Ceļojums bez šķēršļu pārvarēšanas viņu neinteresē. Strēlniekam patīk doties tūrisma pārgājienā, kāpt kalnos, braukt ar velosipēdu un laivu, nakšņot teltīs. Ja vien Strēlnieks tik ļoti nemīlētu ārzemju ceļojumus, tad viņam pilnīgi pietiktu arī ar pārgājienu pa dzimto zemīti, lai apmierinātu iepriekšminētās vēlmes. Bet, ja runājam nopietni, tad Strēlnieks var doties uz Indiju, Austrumu zemēm, Ungāriju, Portugāli, Spāniju, Latīņameriku, Riodežaneiro, Itāliju.

Strēlnieka zīmē dzimušo veselība

Strēlnieks organismā valda pār gurniem un augšstilbiem. Parasti viņi ir sportiska izskata cilvēki, ar ātrām kustībām, enerģiskiem žestiem un vaļsirdīgu izturēšanos. Reizēm viņus var saukt par neveikliem, jo viņu kustībām, gaitai trūkst iznesības. Strēlnieki ļoti rūpējas par savu izskatu un veselību, un pat jau gados vecs Strēlnieks izcelsies ar labu fizisko stāju un teicami attīstītiem muskuļiem. Tas tāpēc, ka viņš ciena aktīvu dzīves veidu. Tomēr ir iespējams arī otrs Strēlnieku tips – drukns, ar noslieci uz aptaukošanos vecumdienās. Kopumā Strēlnieki ir veselīgi. Viņi piekopj veselīgu dzīves veidu, maz dzer un laicīgi iet gulēt. Strēlniekam ir visas iespējas nodzīvot līdz sirmam vecumam un sevišķi neslimot, kā arī saglabāt veselo saprātu un teicamu atmiņu. Bet pie viena nosacījuma, ka Strēlnieks pats apzināti nebojās savu veselību! Visbiežāk saslimšanas iespējamas gurnos, aknās, saistībā ar asinsriti, kājām. Bieži vien, pateicoties savai mūžīgai steigai, Strēlnieki nonāk avārijās. Bet, neskatoties uz saslimšanu, Strēlnieks tomēr ilgi nepaliek gultā, jo neticami ātri izveseļojas. Strēlnieki ir tendēti uz aptaukošanos, cieš no ļumbago. Ir gadījumi, ka viņu kājām vai rokām ir seši pirksti. Strēlniekam var kaitēt pārliekā strādāšana, jo viņa nervu sistēma ir nestabila. Tomēr, kopumā ņemot, viņš ir tā zīme, kurai vismazāk būtu jāuztraucas par savu veselību. Svarīgi dzīvē nepārtraukti paplašināt redzesloku, pretējā gadījumā liekā enerģija var izpausties veselības problēmu veidā, kaut vai parādās liekais svars.

Strēlnieka zīmē dzimušo talismanakmeņi

Tirkīzs, visi sarkanie (rubīns, sarkanā jašma, granāts), visi zaļie (smaragds, zaļā jašma, sūnu ahāts) − nosaka zodiaks. Tirkīzs, safīrs, lazurīts − nosaka valdošo planētu ietekme (Jupiters). Topāzs (ceļotāju akmens) − nosaka aizraušanās, biežie ceļojumi.

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Strēlnieka zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Strēlniek zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!