Jubilāri Vērši

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Vēršus!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes.

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Vēršiem

Vērša zvaigznāja rašanās leģenda

Aprēķini rāda, ka pirms 4000 gadu pavasara punkts atradies Vērša zvaigznājā, tāpēc dažām senajām tautām tieši Vērša zīme ievadīja jauno gadu. Tā, piemēram, senās šumēru tautas mītiskais Saules vērsis Te – Te, iejūdzies savā varenajā arklā, iet visiem zvaigznājiem pa priekšu. Bet romiešu dzejnieks Vergīlijs raksta – “sniegbaltais vērsis zeltainiem ragiem tad vaļā ver gadu”. Visā zvaigžņu kopā senie grieķi iemūžināja paša Zeva mīlas dēku. Zevs, iededzies mīlestībā uz jaunavu Eiropu, pārvēršas varenā vērsī un nolaupa iecerēto.

Vērša zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Mazais Vērsēns parāda savu raksturiņu jau neilgi pēc piedzimšanas. Vērša dabu ir grūti noslēpt. Taču tas nenozīmē, ka Vērsītis būtu gatavais briesmonis. Tieši pretēji, viņš ir mīļš un pat mierīgs bērniņš. Gan līdz tam brīdim, kamēr viņu nesāk iespaidot. Vairāk par visu viņš mīl mieru un nevēlas, lai viņam aizrāda. Nevajag aizmirst, ka Vērša raksturīgākās īpašības ir spītība un stūrgalvība. Tomēr nevar noliegt, ka viņam ir arī tādas labas īpašības kā pacietība un izturība. Ja cits bērns jau būs atmetis ar roku kādai grūtai iecerei, tad Vērsis gan panāks savu. Tā kā šim bērnam ir talants uz humanitārām zinībām (kas gan atklājas tikai skolas laikā), tad iespējams, ka viņš jau agri sāks lasīt vai pat sacerēs kādu dzejolīti. Vērša bērni agri nobriest, ir diezgan gudri, un nereti tas pamudina viņu vecākus publiski palepoties ar savām atvasītēm. Tas Vērsim nepatiks, un nekādu “koncertu” no viņa jūs nesagaidīsiet. Atcerieties, ka viņš nemīl pavēles, daudz vairāk panāksiet ar maigumu un laipnību. Ja ko vēlaties, palūdziet! Vērsim nepieciešama mīlestība un miers. Skolas gaitas īpašas problēmas Vērsītim un viņa vecākiem nesagādās. Arī ar skolotājiem konflikti nav gaidāmi. Viens gan – tā kā Vērsis ir taisnības mīlētājs, tad necietīs, ja viņam vai kādam citam tiks nepelnīti nodarīts pāri. Viņš aizstāvēsies un nereti pats cietīs no tā. Pusaudža gados atklāsies, ka Vērsis ir lielisks viesu uzņēmējs, un ciemiņi viņa mājā nebūs retums. Vecāku mājokli viņš nesteigsies pamest, kamēr nebūs izveidojis pats sev stabilu pamatu zem kājām. Pārejas vecums Vērsim notiek samērā viegli, interese par pretējo dzimumu parādās diezgan vēlu. Bet, ja viņš iemīlas, tad pamatīgi, jo Vērsis jau visu dara pamatīgi. Vērsi ir grūti izsist no līdzsvara, bet kaitināt viņu nav ieteicams.

Vērša zīmes valdošā planēta un stihija

Vērsis pieder Zemes stihijai un viņa valdošā planēta ir Venēra. Zeme ir sievišķais elements un simbolizē konservatīvismu, praktisku prātu, pacietību, izturību, uzmanību. Zemes cilvēki interesējas par dzīves problēmām, netaisnību, cenšas visu vērst uz labu. Viņi ir mērķtiecīgi, sasniedz dzīvē to, ko citi nevar. Zemes stihija ir vislabvēlīgākais zodiaka elements, dod enerģiju, spēku. Zemes stihijā dzimušie pieskaitāmi pie melanholiķu tipa. Venēra apvelta šajā laikā dzimušos ar seksapīlu, labi veidotu augumu, pievilcību, arī radošu garu. Kā negatīvais, ko piešķir šī planēta ir slinkums, tomēr Vērsis kā jau darba rūķis mēdz ar šo nejauko īpašību lieliski tikt galā.

Vērša zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Vērša sieviete pēc sava rakstura ir diezgan konservatīva, kas iespaido arī viņas ģērbšanās stilu. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka viņas garderobē dominē tikai klasiskie apģērbi. Pats galvenais šai sievietei – justies ērti. Tāpēc viņa izvēlēsies sportiska tipa drēbes, lielākoties priekšroku dodot biksēm, nevis svārkiem. Viņai ļoti svarīgi, lai nekas neapgrūtinātu kustības, nesāktu spiest vai “kost”. Tāpēc diez vai jūs atradīsiet vilnas izstrādājumus Vērša sievietes garderobē. Viņa mīl auduma liego pieskārienu un izvēlēsies kašmiru vai zīdu. Arī apaviem jābūt ērtiem. Vērša sieviete nekad neskries pakaļ modei un nevalkās to, kas viņai nepiestāv vai nepatīk, tikai tāpēc, ka  ”visas tā dara”. Šī spēlīte nav priekš viņas, drīzāk Vērsenīte gadiem ilgi nesās kādu iemīļotu džemperīti. Vērša sievietes garderobe nav pārāk plaša. Tajā atradīsies tikai pats nepieciešamākais – pāris izejamie kostīmi un nedaudz citu apģērbu dažādām dzīves situācijām. Būtiskākais, ka tie noteikti būs augstas kvalitātes, ilgi un rūpīgi izmeklēti, jo Versītes devīze ir “skopais maksā divreiz”. Lai arī no krāsām viņa izvēlēsies klasiskās – melno, sarkano, retāk – balto, tomēr metīs acis arī uz zaļo un brūno. Ar kosmētiku un dārglietām Vērša sievietes neaizraujas, jo uzskata, ka tāpat jau ir pietiekami skaistas. Frizūru viņas cenšas izraudzīties ērtu, priekšroku dodot gariem matiem, jo uzskata, ka tie ir sievietes rota.

Vērša zīmē dzimušo ēšanas manieres

Vērša galvenā problēma ir ieslīgšana pārmērībās. Viņam būtu jāiemācās ēst ar mēru, kas nozīmē racionāla uztura izvēli, nevis atteikšanos no kārumiem, kas Vērsim tik ļoti iet pie sirds. Šīs zīmes pārstāvjiem nav ieteicamas nogurdinošas diētas, jo tad viņu organisms nolems, ka tagad viņam viss tiks liegts, un centīsies saglabāt jau esošos tauku krājumiņus. Vērsis nedrīkst sev atteikt, kā arī sevi pārslogot. Sieviete – Vērsis ļoti labprāt gatavo. Viņai piemīt apbrīnojamas spējas darīt vairākus darbus vienlaikus, tādēļ ēdiens gandrīz nekad nepiedegs un tiks pasniegts galdā īstajā laikā. Ja kādreiz pamanīsiet cilvēku, kas savu ēdiena porciju noslīcina dažādās mērcēs un garšvielās, nekļūdīgi atpazīsiet vīrieti – Vērsi. Viņš dievina citu gatavotos ēdienus, lai arī kādas kvalitātes tie patiesībā būtu. Vērsim ieteicama itāļu diēta – salāti, dārzeņi un makaroni ar dažādām mērcēm, nedaudz siera.

Vērša zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Venēras bērns Vērsis jaunībā ir visai pievilcīgs un līdz ar to zina savu vērtību. Viņam var būt daudz romānu, bet tie tomēr balstīti uz jūtām. Faktiski jau laulība Vērsim ir ļoti nozīmīga. Ja jūsu laulātā draudzene dzimusi Vērša zīmē, jūs esat laimes luteklis, jo viņa ir tas vienīgais gadījums, kad vienas sievietes tēlā jūs varat iegūt uzreiz gan sievu, gan mīļāko. Viņa būs arī laba mājasmāte, bet pretī prasīs pilnīgu uzticību. Arī Vērša vīrieši ir labi vīri – uzticīgi, labsirdīgi, saimnieciski un kaislīgi. Vienīgā problēma – viņi ir ļoti greizsirdīgi.

Vērsis un viņa māja

Vērsim patīk zeme un cietoksnim līdzīga māja klusā nomalē tālu no lielajiem ceļiem un ikdienas kņadas. Vērsis vēlas visu pārveidot un meistarot savām rokām. Vērsis kā jau Zemes stihijas zīme ir konservatīvs, piezemēts, stabils un tas atsaucas arī uz viņa dzīvokļa iekārtojumu. Vēršiem patīk lieli, plaši apartamenti ar augstiem griestiem. Vērsim vajag justies komfortabli, tāpēc mēbelēm jābūt ērtām, skaistām un gaumīgām, bet tai pat laikā arī praktiskām. Vērsim svarīgi, lai viņš varētu skatīties uz savu dzīvokli, tajā esošajām lietām ar prieku. Visam jābūt estētiskam, kvalitatīvam, dārgam un jākalpo vienam mērķim - JĀNOMIERINA VĒRSI. Mēbeļu audumiem tieši tāpēc jābūt mīkstiem, patīkamiem uz tausti, uz grīdām varētu būt paklāji. Guļamistabā jau nu noteikti! Audumi varētu būt zaļos vai purpura toņos. Mēbeles labāk, ja būtu veclaicīgas. Svarīga Vērša dzīvokļa viesistabas sastāvdaļa ir sekcija, kurā varētu izstādīt kādu kolekciju. Vērsim patīk dažādas vāzītes, figūriņas, ziedu kompozīcijas, gliemežvāki un lietas, kas saistās ar notikumiem. Guļamistabā Vērši atzīst lielu gultu, intīmu apgaismojumu. Virtuve ir Vēršu dzīvokļa sirds, tāpēc tai jābūt ērtai, plašai, ar labu apgaismojumu un modernu tehniku apgādātai. Vēršiem patīk ziedi, tāpēc viņi rūpēsies par speciālu to turētāju iegādi. Tā varētu būt pat vesela siena istabā, kas ar ziediem, telpaugiem sadala telpu divās daļās. No krāsām patīk pavasara krāsas, arī jūras toņi un citrona zaļais.

Vērsis un darbs

Jaunībā vērši daudz domā par savas profesijas izvēli. Viņi grib būt pārliecināti, ka viss izdosies kā nākas, un viņi cer uz labu peļņu. Iespējams, viņi diezgan bieži mainīs darbu, kamēr atradīs stabilu vietu. Viņiem ļoti svarīgi, lai katrs sīkums atbilstu viņu vajadzībām. Viņi pat neiebilst pret nelielu rutīnu vai atkārtošanos. Pieturas pie noteikumiem un mīl slavu. Jau no Bībeles laikiem vērša zīme asociējas ar bagātību, naudu, kuru vērši pievelk. Parasti vēršiem ir labi skaisti veidotas rokas, tāpēc nereti rakstnieki - vērši labāk raksta ar pildspalvu, nekā ar rakstāmmašīnu, bet, ja dara to, tad tikai paši, neuzticoties nevienam. Vērša sievietes jebkurā darbā ir īsts atradums, jo viņas ir grūti izsist no līdzsvara. Savukārt krīzes situācijās viņas vienmēr pratīs reaģēt mierīgi un pareizi. Ja darbā jūsu partneris vai priekšnieks ir vērsis, tad ielāgojiet vienu zelta noteikumu: nekad nepārbaudiet viņa pacietību, pat, ja jums šķiet, ka tai nav robežu. Darbā savu vietu atradis vērsis reti kad dzīvē ko grozīs, it īpaši, ja darbs ir perspektīvs. Pēc laba pieklājīga darba vērsim ir svarīgi tikt pie pamatīgas un mierīgas atpūtas. Vērši var strādāt par vadošiem darbiniekiem, rakstniekiem, fermeriem, pavāriem, arhitektiem, māksliniekiem, pedagogiem, ekonomistiem, biologiem. Kas interesanti, kaut arī vērsis ir cīnītājs par taisnību, tomēr politika viņiem ir sveša, neinteresē.

Vērša zīmē dzimušo atpūta

Pēc laba darba Vērsim patīk attiecīgi atpūsties. Vislabāk viņu nomierinās un reizē arī uzlādēs pastaiga gar jūru. Vispār Vērsis vislabāk atpūtīsies dabā, svaigā gaisā, viņam svarīgs arī zemes tuvums. Tieši tāpēc Vērsis atzīst piknikus. Viņam patīk labi paēst, iedzert, tikties ar draugiem un ceļot, un ja to visu vēl arī izdodas apvienot, tad Vērsis ir patiesi laimīgs un atpūties. Vērši ir arī sportiski pēc dabas, tāpēc nav brīnums, ja svētdienu viņi pavada sporta zālē un uzskata to par lielisku atpūtu. Daži Vērši labprāt dejo, piedalās dažādos kultūras pasākumos vai paši tos vada, spējot apvienot darbu ar izklaidi. Vērša sapņu zeme, protams, ir Francija. Tā ir vieta, kur var baudīt labus ēdienus, dzērienus un justies brīvi. Pēdējais Vērsim ir ļoti nozīmīgi. Vērsim patīk ūdens tuvums, atpūta pie dabas krūts, kā arī senlaicīgas un romantiskas pilsētas. Un tā visa šajā valstī netrūkst. Vērsi saista arī valoda un mūzika, kuras var dzirdēt šajā pasaules malā. Tāpat Vērsis var atpūsties arī Šveicē un Austrālijā, kā arī kādā salā. Tomēr svarīgi, lai visur, kurp vien viņš dotos, būtu pietiekami augsts komforta līmenis un apkalpošana.

Vērša zīmē dzimušo veselība

Vērsis ķermenī valda pār kaklu un rīkli, tie viņam arī visvairāk jāsargā. Vērsis reti kad sūdzas par savu veselību, un apkārtējie var nezināt, ka viņš ir ļoti smagi slims. Viņš sāpes pacieš bez vaimanām. Vērsis pats cīnīsies ar slimībām, ilgi vilcinās, līdz dodas pie ārsta. Tomēr, nonācis tā rokās, izpildīs visus norādījumus precīzi, bez iebildumiem. Vērsis ir pacietīgs un paklausīgs pacients. Veselība viņam ir pat stipra. Pēc izskata Vērsis ir labi veidots, bet nedaudz tendēts uz apaļumu. Sievietes parasti izceļas ar stipriem, kupliem matiem. Vērsis dzīvē izceļas ar pārmērībām – daudz strādā, tad tikpat plaši atpūšas. Viņš dzīvē vadās pēc principa – visu vai neko! Tāpēc arī mēdz sev neko neatteikt, daudz dzer, pīpē un veido neskaitāmus mīlas sakarus. Tas viss, protams, atstāj nelabvēlīgu iespaidu uz Vērša veselību. Lielākā daļa viņa slimību tieši ir saistītas ar pārmērībām. Tāpat Vērsim raksturīgas depresijas, skumīgs garastāvoklis. Pēc dabas viņš ir pesimists. Starp citu, viņš lieliski pats varētu kontrolēt savu veselību, pat neļaut sev saslimt vai, tieši otrādi, – neļaut izveseļoties. Galvenokārt Vērsis mēdz slimot ar hepatītu, tuklumu, diabētu, kakla sāpēm, smadzeņu iekaisumiem, nervu slimībām, alerģijām, pārslodzes izraisītām slimībām, šizofrēniju, depresiju. Viena no vājākajām vietām Vērša ķermenī ir kakls. Viņiem būtu ieteicams nēsāt siltu šalli pat vasarā un regulāri pārbaudīties pie ārsta. Izvairieties no aukstiem dzērieniem un saaukstēšanās, turiet kājas siltumā, nesēdiet caurvējos! Vērsim ļoti svarīgi labi izgulēties un pēc darba atpūsties pie dabas. Daudzi Vērši mīl smēķēt un nespēj atradināties no šī nelāgā paraduma. Starp Vērša zīmes pārstāvjiem sastopams visvairāk homoseksuālistu. Tā kā Vērša pretējā zīme ir Skorpions, tad arī tā atstājusi zināmu iespaidu uz viņu, diemžēl šoreiz negatīvu – Vērsim iespējamas dzimumorgānu saslimšanas, īpaši jau Vēršu sievietēm. Vērsis slimo reti, bet, kad saslimst, tad ilgi nevar izveseļoties. Viņam būtu ieteicams ārstēties homeopātiski. Noteikti liela uzmanība jāpievērš regulārām sporta nodarbībām un veselīgam uzturam, jāietur diēta. Kopumā ņemot, Vērsis ir tik spēcīgs, ka varētu nodzīvot visu dzīvi bez īpašām slimībām. Vērši dzīvo ilgi.

Vērša zīmē dzimušo talismanakmeņi

Ahāts, karneols, visi baltie, caurspīdīgie – nosaka zodiaks. Safīrs, smaragds, ahāts, pērles – nosaka valdošā planēta Venēra. Zilais ahāts (depresija), baltais tirkīzs (liekais svars), ametists (galvassāpes), akvamarīns (kakla sāpes) – nosaka veselības problēmas. Rozā kvarcs (palīdz mīlas jomā) – nosaka tas, ka Vēršiem bieži vien šajā ziņā ir problēmas. Tirkīzs, kalnu kristāls (palīdz tikt pie naudas, bagātības). Rubīns (vadoņu akmens) – nosaka rakstura īpašības (Vērsis ir taisnības cīnītājs).

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Vērša zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Vērša zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!