Jubilāri Vēži

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Vēžus!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes.

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Vēžiem

Vēža zvaigznāja rašanās leģenda

Vēža zīme ir pirmā vasaras zīme, kas simbolizē Vasaras saulgriežus. Vissenākajos Babilonijas zodiaka cikla variantos Vēža zīmes nemaz nav, tās vietā ir bruņurupucis, ēģiptiešiem skarabejs, bet ķīniešiem zaķis. Tāpēc tiek pieņemts, ka Vēža zīmi ieviesa seno grieķu astronomi. Paši grieķi to skaidro tā: Zeva sieva Hēra ne acu galā nav varējusi ciest varoni Heraklu. Kad Herakls veicis kārtējo no saviem varoņdarbiem – cīnījies ar Lernas hidru, Hēra tam uzsūtījusi Vēzi, lai tas iekniebtu Heraklam kājā. Bet Herakls cīņas karstumā kodienu nav jutis un vēzi vēl piedevām saminis. Par to Hēra nabaga vēzi uzcēlusi zvaigznājā.

Vēža zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Vēžu būtiskākās īpašības piemīt arī mazajiem Vēzīšiem. Viņi ir ļoti emocionāli, un garastāvokļa maiņas tiem ir neizbēgamas. Dabīgi, ka viņiem vairāk nekā citiem nepieciešama lielāka uzmanība un mīlestība, jo viņi taču ir tik ļoti bezpalīdzīgi. Vēžiem vienmēr nepieciešams atbalsts un saikne ar ģimeni. Ja būsiet pret viņu ass un neiecietīgs, tad mazais pilnībā noslēgsies sevī un jums būs neiespējami piekļūt viņam. Ar Vēzi viegli tikt galā, ja būsiet mīļš un laipns. Mazie Vēžu bērniņi dievina garšīgas lietas un spilgtas krāsas. Viņi ir ļoti apzinīgi un disciplinēti bērni. Stundām ilgi viņi spējīgi spēlēties vieni. Ieteicams, lai viņam būtu sava bērnistaba, kur to darīt. Vēzim ir ne pārāk labas «attiecības» ar kārtību. Un jums jau laicīgi viņu būtu jāradina pie tās, liekot sakārtot savu istabiņu. Ja kāds viņus aizvainos, Vēzīši raudās bez mitas. Viņi baidās no asām lietām, ātrām mašīnām, vārdu sakot, no visa ,no kā vien var baidīties. Visvairāk Vēzītis pieķeras savai māmiņai. Ar viņu visu laiku jāsarunājas, jāslavē to. Arī skolā viss atkarīgs no apkārtējo attieksmes pret Vēzi. Mācības nesagādā viņam lielas rūpes, bet attiecību veidošana gan. Īpašu uzmanību viņš pievērš vēsturei. Arī zīmēšanā viņam ir zināms talants. Tomēr par ļaunu nāk fakts, ka Vēzis nepavisam nav godkārīgs, tāpēc bieži vien tā arī neko dzīvē nesasniedz. Viņu varētu nosaukt par flegmātisku. Kad Vēžu bērni atstāj vecāku mājas, tās kļūst tukšas un garlaicīgas. Tomēr nedomājiet, ka viņš aizgājis uz visiem laikiem. Vēzītis visu dzīvi saglabā saikni ar vecāku mājām. Pusaudžu vecumā Vēzis pārvietojas pa dzīvi apmēram tā – divi soļi uz priekšu, viens atpakaļ. Vēži attīstās samērā vēlu, un interese par pretējo dzimumu arī parādās vēlāk nekā citiem vienaudžiem. Jūtu pasaule viņam gan nav sveša, tāpēc iemīlējies Vēzis būs uzticīgs.

Vēža zīmes valdošā planēta un stihija

Vēža stihija ir Ūdens, bet valdošā planēta Mēness. Ūdens ir sievišķais elements un simbolizē dziļas jūtas, intuīciju, greizsirdību un mākslu. Šajā stihijā dzimušie cilvēki it tendēti uz okultām zinātnēm, mākslu, dziedniecību. Viņi ir noslēpumaini, noslēgti, prot ietekmēt apkārtējos. Pieder pie flegmatiķa tipa. Mēness ietekmē Vēžiem ir izteikta intuīcija, zemapziņa, spēcīgi instinkti, izdomas bagātība. Kā sliktās īpašības jāmin – pārspīlēts jūtīgums, neizturība grūtību priekšā, spēcīgas emocijas, kas ņem virsroku pār veselo saprātu

Vēža zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Vēža sieviete mainās līdz ar gadiem. Ja agrā jaunībā viņa vēlas izcelt savu smalko augumu, tad brieduma gados Vēzīte sāk domāt par brīvākiem, krītošākiem apģērba gabaliem. Vispār viņai ģērbšanās stilā noteicošais nav ne mode, ne praktiskums. Vēža sievietei pat vienalga, vai kostīms būs piemērots attiecīgajam gadījumam, jo noteicošais virzītājspēks ir SENTIMENTS. Varbūt tieši tāpēc viņa visbiežāk iegādājas tādas lietas, kas ir līdzīgas jau esošajām. Vēzīte ilgi var nēsāt vienas un tās pašas drēbes tikai tāpēc, ka tās saistās ar kādām atmiņām. Starp citu, kamēr Vēža sievietes nav apprecējušās, viņas daudz vairāk seko modei, bet pēc laulībām bieži vien atstāj novārtā savu izskatu. Viņas neprot kombinēt apģērbus, atzīst tradicionālu ģērbšanās stilu un apaļīgas formas, piemēram – žaketes ar nolaideniem pleciem. Ekstravagantas drēbes nav priekš Vēža sievietēm. No materiāliem viņas izvēlas vieglus, dabīgus audumus, jo tām svarīgi, lai āda elpotu. Atcerieties, ka tumšie toņi jums nepiestāvēs, tāpēc izvēlieties baltos un sudrabainos! Vēža sievietes attieksme pret savu ārējo veidolu ir atkarīga no viņas garastāvokļa, bet tas ir ļoti mainīgs. Te viņa var pilnībā nelikties ne zinis par sevi, te pēkšņi metīsies pie stila konsultanta un sāks domāt par aerobikas nodarbībām, lai uzlabotu figūru. No rotaslietām Vēža sievietes atzīst tikai tās, kurām ir ārstnieciska nozīme, kā arī talismanus.

Vēža zīmē dzimušo ēšanas manieres

Vēzīši ēšanai pievērš ļoti lielu uzmanību. Bieži vien it kā ikdienišķu maltīti Vēzis pamanās pārvērst tādā kā rituālā. Kaut arī Vēzis lieliski gatavo, maz ticams, ka viņš jūs pārsteigs ar kādiem īpaši eksotiskiem ēdieniem. Vēzis dod priekšroku ļoti tradicionālai un pārbaudītai virtuvei. Vēzim nepatīk gatavot tikai sev un ēst vienatnē, tādēļ, ja viņam vēl nav ģimenes, bieži tiks organizētas vakariņas draugu lokā. Ja kāda iemesla dēļ Vēzis ir spiests izlaist kārtējo ēdienreizi vai maltīte nav viņu apmierinājusi, viņš kļūst gluži vai slims un var pat ieslīgt depresijā. Šīs zīmes pārstāvjiem uzturā vajadzētu lietot vairāk augļu un dārzeņu, tad arī liekie kilogrami turēsies no jums pa gabalu. Ja nolemsiet ieturēt diētu, pieradiniet savu organismu pie tās pamazām. Vēzim jāsaprot, ka steigā labus rezultātus sasniegt nevar.

Vēža zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Vēzim ģimene, bērni ir galvenais dzīvē, tāpēc, visticamāk, viņš būs vislabākais un uzticīgākais laulātais draugs no visām horoskopu zīmēm. Vēzis mīl pašaizliedzīgi, gatavs upurēties otra labā, piedot tam visus pasaules grēkus, lai tikai abi paliktu kopā. Tomēr iespējams, ka Vēža sieviete vairāk mīlēs bērnu nekā savu vīru. Bet tas nenozīmē, ka viņa necentīsies radīt mājās labu atmosfēru, būs gādīga sieva, māte, palīdzēs vīram veidot karjeru. Trūkums – pārmērīga ietiepība, konservatīvisms un nevēlēšanās iziet sabiedrībā. Savukārt Vēža vīrieši ir privātīpašnieciski un greizsirdīgi. Viņi vairāk nododas biznesam, ne laulības dzīvei, tomēr par savējiem rūpēsies dienu un nakti.

Vēzis un viņa māja

Vēzim ģimene un māja ir svarīgākais dzīvē, tāpēc tās iekārtošanai viņš pieliks īpašas pūles. Vēzim māja ir vieta, kur patverties no ārpasaules, “ala” kurā nolīst, tāpēc viņa dzīvoklis ir ļoti mājīgs. Tomēr vēl kas ir svarīgi - vēzim ir būtiski izrādīt, cik labi viņš dzīvo. Vēzis izvēlas tādu dizainu, vismaz viesistabā, lai atstātu iespaidu uz ciemiņiem. Tomēr vēzis domā arī par ērtību sev un citiem. Vēzis mīl siltumu, komfortu, mīkstās mēbeles, tāpat aizkariem jābūt gariem, mīkstiem gluži kā uz skatuves. Vēzis dod priekšroku vecmodīgai mājai, kā no ārienes, tā iekšienes. Viņa mājā var būt kamīns un arī pirts. Svarīga ir virtuve un viesistaba. Liels galds vēžu mājās ir parasta lieta, jo ap to pulcējas liela saime. Mēbeļu formām jābūt noapaļotām, drošības dēļ, jo vēžu mājās vienmēr ir kupls bērnu pulciņš. Bērnistabai jābūt gaišai un jāizskatās kā Disnejlendai. Vēžiem patīk sudraba, baltā, zaļa un gaiši zila krāsa. Māja ir pilna ar vēža mantām. Viņam svarīgas lietas, kas izraisa atmiņas, dod noskaņu. Iespējams kādu plauktu rotās arī kolekcija. Vēža moto - re kā es te dzīvoju!

Vēzis un darbs

Vēži pārāk netiecas kļūt pieauguši. Viņiem svarīgi apmierināt tikai pašas nepieciešamākās vajadzības. Pārsvarā viņi gaida, kamēr liktenis pats piedāvās kādu iespēju, pateiks priekšā ar ko nodarboties. Daudzi Vēži iet savu vecāku pēdās, pārņemot ģimenes biznesu. Bet ar stingrāku raksturu apveltītie - tieši pretēji, izsaka lielu protestu un vēlmi darboties pašizvēlētā profesijā. Šis Mēness tips ir lēns, apātisks, tāpēc labāk sevi pierāda rutīnā darbā, kurā nav nepieciešamas lielas spriešanas spējas un pārmērīgas aktivitātes. Kamēr Vēzis dara darbu, viņš domā par savu dzīvi. Viņš lēni sāk, bet ir neatlaidīgs, paklausīgs un apzinīgs. Viņš zina, kā atvieglot darbu sev un citiem. Vēzis labāk strādā kolektīvā, kurā dominē it kā intīmi ģimeniska atmosfēra. Vēzim svarīgi, lai viņš simpatizētu apkārtējiem. Vēzis ļauj sevi izmantot, nenovērtēt. Viņš pat saņem mazāk, nekā pelnījis. Tas tāpēc, ka viņam nepietiek dūšas prasīt ko vairāk. Otrs Vēža tips, jau nedaudz prot pastāvēt par sevi. Reizēm pat ļaunprātīgi izmanto kādu pazīšanos, ir pārāk familiārs. Tomēr arī šis tips nevar pieņemt vai nodot pavēles, vai arī bieži mainīt darbu. Abi šie tipi potenciāli varētu strādāt darbā, kas saistīts ar bērniem, dzīvniekiem, apģērbu, ūdeni, un visa veida šķidrumiem. No viņiem iznāk labi bērnudārza darbinieki, psihologi, akušieri, auklītes, navigatori, dārznieki, ainavu dizaineri, mežziņi, pulksteņmeistari, veterināri. Vēžu sievietes var būt arī lieliskas mājsaimnieces un vienkārši mātes. Vīrieši, savukārt, vēlas parādīt, ka spējīgi parūpēties par ģimeni, tāpēc vēlas iesaistīties biznesā un labi pelnīt. Vēzis var atvērt arī viesu māju, restorānu un nodarboties ar ģimenes biznesu. Par darbu runājot, jāsaka - lai arī kāda būtu Mēness fāze, tātad, lai kāds arī būtu Vēža garastāvoklis, tomēr ierodoties darbā viņš prot saņemties un kļūt nopietns un lietišķs. Vēzis saprot, ka nopelnīt var tikai sūri grūti strādājot.

Vēža zīmē dzimušo atpūta

Vēža devīze ir sekojoša – mājās ir vislabāk, tāpēc var teikt, ka Vēzis nav pārāk liels ceļotājs. Vislabprātāk viņš atpūšas mājās pie televizora kopā ar ģimenes locekļiem. Tā kā Vēzi vilina ūdens, tad dažus šīs zīmes pārstāvjus satiksiet arī pie jūras vai ezera. Vislabāk, ja Vēzim ir sava vasarnīca netālu no kādas ūdenskrātuves, tad gan viņam atpūtai neko vairāk nevajadzēs. Vēzim patīk peldēt, braukt ar ūdensslēpēm, vējdēli. Pie Vēža atpūtas var pieskaitīt arī kādu no viņa hobijiem, piemēram, pastmarku vai senlaicīgu lietu krāšanu un ,protams, grāmatu lasīšanu. Tomēr, ja vēlaties ceļot, tad ieteicamāk būtu izvēlēties valstis, kurās ir mierīga, skaista daba, noteikti daudz ūdens. Vēzim varētu patikt Norvēģijā, Dānijā, Horvātijā un protams, Latvijā.

Vēža zīmē dzimušo veselība

Vēzis cilvēka organismā atbild par krūtīm, kuņģi, matiem. Tāpēc Vēži mīl labi paēst, kaut arī nav resni pēc uzbūves. Drīzāk viņi ir nedaudz nīkulīgi savā izskatā, slaiki un vienmēr it kā norūpējušies. Vēži nepanes fiziskas sāpes, parasti slimo ar visām bērnu slimībām. Vislielākās problēmas sagādā viņu jūtīgā nervu sistēma. Tā kā Vēži ir garastāvokļa cilvēki un viņu oma mainās pa sekundēm, tad itin bieži viņu nervi nespēj turēt tādu slodzi. Lielākā daļa Vēža slimību ir tā saucamās psihosomastiskās, uz iedomu pamata radušās. Tas atkarīgs no Vēža biežajiem depresijas stāvokļiem. Šajā gadījumā nekādi ārsti nepalīdzēs, jums pašam jārūpējas par sevi. Mainiet savus paradumus, ievērojiet diētu, neguliet pārāk ilgi un vairāk uzturieties sev patīkamā sabiedrībā. Neesiet grūtsirdīgs! Sievietēm Vēžiem iespējamas migrēnas un sāpes menstruāciju laikā. Viņām nav ieteicami aborti, bet dzemdības nesagādās ne sāpes, ne sarežģījumus. Bērnus – Vēžus nekādā gadījumā nedrīkst baidīt vai ieslēgt tumšā istabā. Tāpat jāseko, lai viņi pārāk ilgi negulētu un nelietotu daudz šķidruma, īpaši pubertātes periodā. Vēzim jebkurā vecumā nav ieteicams ēst ātri, neregulāri, jo viņam draud saslimšana ar kuņģa čūlu. Pats galvenais, Vēzim būtu jārūpējas, lai viņš vienmēr būtu aizņemts un viņam neatliktu laika žēloties par sevi un likteni. Tieši depresijas laikā viņš ir nespējīgs pretoties slimībām. Viņš nedrīkst pakļauties savām vājībām, bet pilnmēness laikā nav ieteicams ilgi gulēt. Nelietojiet alkoholu! Visvairāk sargājamās vietas un līdz ar to iespējamās saslimšanas – kuņģis, aknas, urīnpūslis, zarnas. Tāpat Vēžiem mēdz būt pamazināts asinsspiediens. Lai kaut nedaudz izsargātos no visām minētajām problēmām, Vēzim ieteicams vairāk uzturēties svaigā gaisā, īpaši ūdens tuvumā, jo tas nomierina viņa nervus. Noteikti jānodarbojas ar sportu. Tāpat svarīgi ieturēt diētu, regulāri gulēt, labi atpūsties, iet siltās zāļu vannās. Savukārt depresiju varētu ārstēt ar nelielu devu hipnozes vai magnētisma seansiem. Viens gan iepriecina, Vēzis, neskatoties uz šo savas zīmes nosaukuma līdzību ar zināmo slimību, tomēr nav tendēts ar to slimot.

Vēža zīmē dzimušo talismanakmeņi

Smaragds, baltais korallis, visi necaurspīdīgie − nosaka zodiaks. Adulārs, akvamarīns, berils, pērles, korallis − nosaka valdošo planētu ietekme (Mēness). Avanturīns (stiprina matus), zilais ahāts (depresija) − šo akmeņu pielietojumu nosaka veselības problēmas. Akvamarīns (stiprina ģimenes saites), avanturīns (priecē sirdi).

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Vēža zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Vēža zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!