Jubilāri Zivis

E-pasts Drukāt

Sveicam jubilārus Zivis!

Informācijai

Katru gadu Saule nedaudz citā dienā un laikā maina savu atrašanās vietu zīmēs, tāpēc tiem, kuri dzimuši jebkura mēneša 18.-23. datumā, labāk jautāt astrologam, kas viņi ir pēc zodiaka zīmes. 

 

Plašāks apraksts par šī mēneša jubilāriem Zivīm

Zivs zvaigznāja rašanās leģenda

Senie grieķi Zivs zīmi skaidroja ar savu teiku par brīnumaino zivi, kas dzīvojusi ezerā Edesas tuvumā. No Deikaliona krūkas pār zemi gāzies tik daudz ūdens, ka draudējusi aiziet bojā visa Edesa un tās dievība Derketo. Zivs iežēlojusies un aizgūtnēm aprijusi visu ūdeni, par ko arī senie grieķi viņu iecēluši zvaigznāju saimē. Savukārt, Mezopotāmijas tautām Zivs valdošā laika mēnesis bijis viņu lunārā gada pēdējais mēnesis, ko ik pa sešiem gadiem vajadzējis pastiept divas reizes garāku, lai ar Mēness gads tiktu līdzi Saules gaitai. Tāpēc divas zivis, un tāpēc ar kopā sasietām astēm, jo abas kopā tās veidoja divus mēnešus. Bet, kā vēstī babiloniešu eposs, tad varoni Gilgamešu no bojā ejas plūdos glābis zivgalvis Dagons. Lūk, kāpēc Zivs.

Zivs zīmē dzimušo bērnu raksturojums

Mazā Zivtiņa ir ļoti mīļa, un vecākiem tā negribēsies, lai viņa aug liela. Šo bērniņu it kā apvij kāda burvība. Viņam ir izteikta izdoma, viņš dzīvo savā fantāziju pasaulē. Nereti šo bērnu apvaino melos, bet tas ir nepatiesi, jo viņš vienkārši izjūt visu, ko runā tik dzīvi, it kā būtu patiešām pārdzīvojis. Tāpat kā pieaugušai Zivij arī mazajai ir spēcīgi izteikta intuīcija, pat gaišreģa spējas, viņa tikai neprot tās izmantot. Zivju bērni ir ļoti apdāvināti – artistiski un muzikāli. Jau laicīgi viņi būtu jāiesaista kādā pulciņā, lai viņu spējas attīstītos. Zivtiņa ir ne tikai liela sapņotāja, bet arī liela individuāliste. Bērnam nepatīk attiecību skaidrošana, viņš labāk atkāpsies. Viņa audzināšana neprasa īpašas pūles, jo viņš ir paklausīgs un liekas raizes ne skolotājiem, ne vecākiem neradīs. Zivs zīmē dzimušie bērni ir laimīgi tad, kad visiem klājas labi, un ir spējīgi uztraukties par svešām bēdām. Viņi ir līdzjūtīgi. Problēmas reizēm rada tas, ka Zivis pārāk viegli ietekmējas un ātri var nonākt nelabvēlīgā ietekmē. Te nu darbs vecākiem – sekojiet, ar ko draudzējas jūsu bērni. Zivis pārāk nemīl disciplīnu, un viņām nevajag likt ilgi darīt vienmuļu darbu un stundām koncentrēties kādai lietai. Zivs bērna istabā vienmēr valdīs haoss, bet neuztraucieties, viņš pats tajā lieliski orientēsies. Arī pieaugušas, Zivis tomēr paliek uzticīgas vecākiem, meklē viņu mīlestību un atbalstu. Mīlestībā Zivtiņai lielu problēmu nebūs, jo šī emocionālā būtne visu uztvers kā rotaļu. 

Zivs zīmes valdošā planēta un stihija

Zivs zīmes stihija ir Ūdens. Ūdens ir sievišķais elements un simbolizē dziļas jūtas, intuīciju, greizsirdību, mākslu. Šajā stihijā dzimušie tendēti uz okultām zinātnēm, aizraujas ar mākslu, ir noslēpumaini un noslēgti. Pieder pie flegmatiķu tipa. Zivs valdošā planēta ir Neptūns. Šī planētas iespaidā Zivs zīmē dzimušos gaida interesants, neparasts un nejaušību pilns mūžs. Neptūns dod gan labvēlīgu, gan nelabvēlīgu ietekmi. Cilvēki, kuri dzimuši zem šīs planētas var kļūt gan par māksliniekiem, ezotēriķiem, gan pakļauties negatīviem ieradumiem, bieži atrasties depresīvā noskaņā. Ar šo planētu saistītas zivs zīmē dzimušā cilvēka mistiskās spējas, intuīcija, fantāzija, radošais potenciāls. 

Zivs zīmē dzimušo sieviešu ģērbšanās stils

Zivtiņa ir viena no pretrunīgākajām zodiaka zīmēm, tāpēc ir grūti noteikt tai konkrētu piemītošu ģērbšanās manieri. Klasiska Zivs sieviete necietīs, ja to liks jelkādos rāmjos. Viņa vēlēsies būt neatkarīga savā tērpu izvēlē. Varbūt tāpēc Zivtiņas nemīl nēsāt konkrētu formu vai noteiktu līniju tērpus. Jostas un siksnas viņām nederēs, tāpat arī apspīlēti svārki. Reizēm tomēr zivs sieviete “ielien” kādā kostīmā, kas tai izmēru vai divus par mazu. Laikam tāpēc, ka šāds ietērps palīdz “savākties”. Zivtiņa mīl ērtus tērpus, maigus materiālus. Vilna, trikotāža un zīds būs tai īsti piemēroti. Viņa dievina drēbes, kas netraucē brīvi “peldēt”, kā jau tas Zivij pienākas. Zivs sievietes pārāk neseko modei, reizēm to pat ignorē, tomēr, kā jau pretrunu pilna zīme, dažkārt viņa pēkšņi “uzrok” vismodernāko tērpu, šokējot ar to draudzenes. Zivis ļoti mīl asimetriju apģērbā, jo dzīvo savā fantāziju pasaulē un vēlas to izteikt, valkājot citādu apģērbu nekā pārējie. Zivīm raksturīga tikai sava skaistuma izjūta, tomēr gaume viņām ir laba, īpaši krāsu izjūta. Zivīm piestāv okeāna toņi – zilie un zaļganie. Savukārt lietišķās Zivs zīmes sievietes izvēlēsies klasiskās krāsas. Lielu nozīmi viņas pievērš arī apavu izvēlei. Ja, izejot sabiedrībā, Zivs izskatās eleganti, tad, pārsteidzot viņu mājās nesagatavotu, jūs ieraudzīsiet šo izsmalcināto būtni vecās, reizēm pat caurās drēbēs, kurās viņai ir ērti un silti. Kaut arī zivtiņām nav ieteicams aizrauties ar rotaslietām, viņas to, neapšaubāmi, dara, reizēm no galvas līdz kājām nokaroties ar ķēdītēm un krellītēm. Kosmētikas ziņā Zivis ir atturīgas un vēlas izskatīties dabīgi skaistas tik ilgi, kamēr izskats to atļauj. Viņām ieteicams nedaudz pasauļoties, lai padarītu pievilcīgāku savu sejas krāsu

Zivs zīmē dzimušo ēšanas manieres

Ir divu veidu Zivis. Pirmās grupas pārstāves ārkārtīgi seko sava uztura kvalitātei un daudzumam. Viņas mēdz aizrauties ar dažādām diētām un skaitīt katru patērēto kaloriju. Nevarētu teikt, ka viņu metodes būtu ideālas, šīm Zivīm pastāv reāla iespēja sabojāt savu veselību. Zivīm, kas pieder pie otrās grupas, ir visneveselīgākie ēšanas paradumi no visām zodiaka zīmēm. Viņas ēd ļoti haotiski, parasti vai nu pārāk daudz, vai arī neēd gandrīz nemaz. Šai ēšanai vai neēšanai ir periodisks raksturs – viss atkarīgs no garastāvokļa un gadījuma. Ja piederat šim Zivju tipam, jums ir patiesi pamatoti iemesli bažām par savu tuvāko nākotni. Jāmācās ievērot regulāras ēdienreizes un ēst pilnvērtīgu uzturu. Pirmā tipa Zivis viesībās nav pārāk gaidīti viesi, jo mēdz izmest piezīmes par alkohola un dažādu ēdienu postošo ietekmi uz cilvēka organismu, kā arī raukt degunu, ja galdā celtie ēdieni neatbilst viņu gaumei. Otrās grupas pārstāves mīl rīkot viesības un gatavošanas procesā iesaista arī ciemiņus. Lai nu kā, bet garlaikoties viņu ciemiņiem nenāksies!

Zivs zīmē dzimušo attieksme pret laulību

Zivis ir dzimušas mīlestībai, prot iekarot daudzu pretējā dzimuma pārstāvju sirdis. Zivju sievietes ir padevīgas, pieglaimīgas un uzticīgas sievas, viņu māja vīram būs īsta miera osta. Viņas vienmēr meklē vīra palīdzību, liekot viņam justies vajadzīgam. Zivis nekomandē savus vīrus, uzticas viņiem. Viņām pirmajā vietā ir laulātā drauga miers un laime. Zivju vīrieši mēdz būt nedroši savā laulības dzīvē, jo baidās tapt pamesti, tāpēc viņi ir dāsni un dievina savas sievas. Ar Zivs vīrieti iespējams visu mūžu nodzīvot kā medusmēnesi. Tomēr jāņem vērā, ka Zivis ir viegli aizvainojamas un viens neuzmanīgs partnera vārds spējīgs apdzēst kaisles liesmu.

Zivs un viņas māja

Pirms pārcelšanās uz jaunu mitekli Zivis interesējas par kaimiņiem, jo viņām nepatīk liels troksnis, šajā gadījumā skaļi raudoši kaimiņu bērni vai kāds topošais pianists aiz sienas. Tas gan nenozīmē, ka Zivs pati skaļi neklausīsies mūziku. Tātad Zivij mājās būs arī daudz tehnikas, audio aparatūras, kā arī liela vērība tiks piegriezta skaņu izolācijai. Zivīm patīk plašas mājas pasteļtoņos netālu no ūdens. Ja tādas iespējas nav, vismaz mājas interjerā viņas noteikti iekļaus lielu vannu, labākajā gadījumā arī pirti, baseinu, džakuzi. Tātad secinājums, ka Zivis lielu vērību piegriež vannas istabai, un labāk, ja tā būtu ieturēta zeltītos vai rozā toņos. Svarīgs arī apgaismojums, bet tas jau attiecas uz visu dzīvokli. Atzīst intīmu gaismu, ne pārāk spilgtu. Zivs lielu vērību piegriež mājas tīrībai, tāpēc no vienas puses interjers būs izvēlēts viegli uzkopjams un pārskatāms, kaut gan nav izslēgti arī paklāji, mīkstas mēbeles, bet tad zivs visticamāk atļausies arī apkopēju. Dzīvoklī varētu būt maz mēbeļu. Toties nav izslēgts, ka to izvietojums būs savāds, jo no otras puses zivīm patīk sava veida haoss, bet tāds, kurā viņas pašas lieliski orientējas. Zivij patīk ekstravagantas lietas un arī tādas, kas izsauc atmiņas, izjūtas. Zivij, piemēram, patīk reizēm uzskriet virsū kādai lietai vai mēbelei un tad stundām par to tīksmināties, kavējoties atmiņās vai gremdējoties sapņos. Patīk daudzveidība krāsu, stilu, audumu salikumos. Varētu pat būt sava veida sajaukums. Kaut kas no renesanses un kaut kas moderns (mēbelēs). Varētu būt daudz mazu aizkariņu, gulta ar baldahīnu. Brīžiem zivs neatkarīgi no vecuma vēlas dzīvot kā 1001 nakts pasakā. Zivij svarīgs arī savs kaktiņš, vieta, kur relaksēties, istaba, kurā bieži var mainīt iekārtojumu. Te jau dominēs jūras krāsu toņi. Zivju mājā būs maz praktisku lietu vairāk sīku priekšmetu - glezniņas pie sienām, fotogrāfijas rāmīšos uz galda, pie gultas.

Zivis un darbs

Zivīm piemīt gandrīz visu zīmju īpašības. Varbūt tāpēc viņas ir ļoti artistiskas būtnes ar lielām spējām mainīties. Zivīm piemīt kaut kas no aktiera dabas. Izvēloties profesiju, zivis nav nedz patmīlīgas, nedz apzināti mantkārīgas, kaut nevar noliegt, ka ,,augstums” zivis vilina arī karjerā. Mākslas gaisotne zivīm ir īpaši tuva, tāpēc nereti viņas kļūst par izteiktiem māksliniekiem, vai vismaz apgrozās starp mākslas cilvēkiem. Tā kā zivju simbols ir divas pretējos virzienos peldošas zivis, tad viņām ir visas iespējas vai nu dzīvē izsisties uz augšu, vai arī visu mūžu tupēt tur, kur bijušas sākumā. Viss atkarīgs no gribasspēka. Zivju attieksme pret darbu ir drīzāk intuitīva, nekā racionāla. Viņas labi adoptējas jebkurā vidē, rodot kopīgu valodu ar kolektīvu, bet strādājot pašas savā ritmā. Zivis bosi cenšas savu viedokli neuzspiest, arī pašas nepieņems nekādus padomus, kaut arī citu idejas uzklausīs. Zivīm patīk nodarboties ar kaut ko neparastu. Viņas labprāt pievēršas okultām zinātnēm, astroloģijai, hiromantijai un jogai. Profesijas ziņā zivis parasti izvēlas medicīnu, pedagoģiju, psiholoģiju, pētniecisko darbību, saistītu ar vēsturi, dizainu, citas radošas profesijas. Starp zivīm sastopami arī kāršu spēlmaņi, azartiski cilvēki. Daudzas zivis cieš sakāvi tur, kur citiem nav nekādu problēmu, savukārt gūstot uzvaru grūtās kaujās. Attieksme pret naudu zivīm mainās atkarībā no dzīves uzskatiem. Būs labāk, ja zivis pieteiks sevi kādā vēl neapgūtā lauciņā. Darbā, kas sirdij tuvs, viņas darbosies līdz spēku izsīkumam.  

Zivs zīmē dzimušo atpūta

Zivīm visa atpūta un izklaide ir pakārtota viņu garastāvoklim. Te viņām patīk sabiedrība, te vientulība, te mājas miers, te masu pasākumi. Viens gan ir skaidrs - Zivis dievina ūdeni, tāpēc labākā vieta atpūtai, neapšaubāmi, būs pie jūras, okeāna vai citā vietā, kur Zivis var stundām plunčāties ūdenī. Tā kā Zivis ir radošas personības, tad viņām noteikti ir kāds māksliniecisks hobijs, ar ko brīvajā laikā nodarboties. Zivīm patīk arī azartspēles, mūzika, dejas, tāpēc viņas labprāt atpūstos tādā vietā, kā Lasvegasa vai Monte Karlo. Zivīm ir vēl kāda vājība, viņas dievina veikalus, un tāpēc arī pastaigu pa supermārketu viņas uztver kā izklaidi. Zivīm patīk eksotika, tāpēc viņas labprāt atpūtīsies kādās salās, piemēram, Kiprā, Maljorkā, Krētā, Ceilonā vai Islandē. Varat apmeklēt arī Jaunzēlandi. Ja jūs nebaida finanšu grūtības, varat doties uz Bavāriju, Holandi, Šampaņu vai Monte – Karlo, lai pasēdētu nakts lokālos, izklaidētos un notriektu naudu kazino. Tie ir tieši tie zemeslodes apvidi, kuros Zivis vislabāk var “norauties no ķēdes” un iztrakoties. Savukārt, ja gribat iepirkties, varat doties uz Lietuvu. Bet savas mākslinieciskās tendences būs vieglāk iepazīt Francijā, Itālijā.

Zivs zīmē dzimušo veselība

Zivis cilvēka organismā valda pār pēdām, ko arī vēlams saudzēt. Zivīm raksturīgs slaids un lokans augums. Sievietēm ir sievišķīgas formas, maiga āda, izteiksmīga mute un skaistas krūtis. Viņām piedēvē īpašu pievilcību, un, kad viņas sajūt sev pievērstus vīriešu skatienus, tās kļūst vēl jaukākas. Zivis ir ļoti jūtīgas un bieži slimo. Viņu veselība patiešām ir vārga, un pat neliela vēja pūsmiņa var izsaukt viņām iesnas un klepu. Viņām jāsargājas no kāju apaukstēšanas, jo tā ir viņu vājākā vieta. Saslapinot kājas, Zivis ir slimas, kā likts. Parasti jau Zivis pašas rūpējas par savu veselību, jo ir jau pieradušas, ka tā ir vāja. Līdzīgi kā Jaunavas, viņas meklē slimības simptomus un jau laicīgi ieņem visus nepieciešamos profilakses pasākumus. Bieži vien viņas maldina pašas sevi, iedomājoties, ka ir slimas vai ar visām enciklopēdijā minētajām slimībām. Tas tāpēc, ka viņas tik daudz lasa medicīnisko literatūru. Parasti Zivis saslimst pēkšņi un diezgan smagi. Viņu vājākās vietas organismā ir pēdas, plaukstas, vēnas, plaušas. Viņām iespējams reimatisms, polipi, palielinātas mandeles, audzēji. Vairāk nekā citas zodiaka zīmes Zivs ir pakļauta šizofrēnijai. Zivis ir diezgan izvēlīgas ēdienos un nereti kļūst par veģetāriešiem. Zivīm svarīgi sekot, lai telpās būtu labs apgaismojums, jo viņu redze nav pārāk laba. Nedrīkst to noslogot, un reizēm ir jāpārbaudās pie ārsta. Tā kā Zivis ir lielas mistiķes, tad viņas, iespējams, var pašas sevi ārstēt, tāpat viņas pakļaujas hipnozei. Viņām svarīga labvēlīga pašiedvesma. Sliktākais ir tad, ja Zivs sāk žēloties par likteni un nonāk depresijā, jo tad viņa tikai pati spēj izkļūt no šī stāvokļa…, ja vien grib. Zivs ir viegli ietekmējama un pakļaujas nelabvēlīgai ietekmei, piemēram, sāk smēķēt tikai tāpēc, ka tā dara draugi. Zivij nepieciešams silts, sauss klimats, viņa nedrīkst uzturēties drēgnās telpās. Kājas jātur siltumā un sausumā un tās jāvanno. Vairāk laika jāveltī atpūtai kalnos vai pie jūras un jānodarbojas ar sportu. Degunu ieteicams skalot ar jūras sāļiem.

Zivs zīmē dzimušo talismanakmeņi

Aleksandrīts, sarkanais korallis, akvamarīns, safīrs, pērles − nosaka zodiaks. Ametists, adulārs, kristāls − nosaka valdošo planētu ietekme (Neptūns). Amazonīts (nervi), ametists (alkoholisms) − šo akmeņu pielietojumu nosaka veselības problēmas. Topāzs (fantazētāju, sapņotāju akmens) − nosaka rakstura īpašības.

Informācijai

Atcerieties, ka ikviena cilvēka horoskopu ietekmē līdz pat 3 (arī vairāk) zodiaka zīmēm, tāpēc iepriekšminētie apraksti par Zivs zīmi darbosies tikai tipiskam zīmes pārstāvim, pārējiem atbildīs daļēji. Tipisks zīmes pārstāvis, nozīmē, ka jūsu dzimšanas brīdī vairākas planētas, ne tikai Saule, atrodas Zivs zīmē. To uzzināt var sastādot individuālo horoskopu!